Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав результати тендеру щодо впровадження послуги перенесення номера при зміні оператора (MNP) недійсними і зобов’язав державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), відповідальне за його проведення, скасувати всі рішення, які були прийняті після розкриття пропозицій компаній-учасників.
Як повідомляє УНІАН, відповідне рішення колегія комітету ухвалила на п'ятничному повторному розгляді скарги компанії «Ес Ай Центр», яка брала участь у тендері.
У свою чергу голова комітету з конкурсних торгів УДЦР Вадим Гулько повідомив, що держпідприємство категорично не згодне з прийнятим рішенням АМКУ.
«Сама процедура, я хочу зазначити, проходила досить відкрито і прозоро. Тут зауважень до АМКУ немає – вони вислухали абсолютно всі сторони, надавали слово, і все проходило нормально. Однак саме рішення дивує. Не зовсім зрозуміла аргументація, на основі чого воно було прийняте», – сказав Гулько.
Також він додав, що в сформованій ситуації УДЦР розглядає два шляхи подальших дій: держпідприємство може звернутися до суду і оскаржити постанову комітету, а може, згідно з прийнятим рішенням АМКУ, провести переоцінку результатів.
«Яке буде прийнято рішення, ми повідомимо додатково. Тут потрібно визначитися і оцінити всі фактори, ризики, можливості та інші питання. Найближчим часом ця інформація з’явиться на сайті», – зазначив голова комітету конкурсних торгів УДЦР.
У той же час власник компанії «Ес Ай Центр» Дмитро Зарахович повідомив, що дуже задоволений результатами сьогоднішнього засідання і сприймає їх як перемогу не тільки своєї компанії, але і всієї держави.
«Ми розуміємо, що ми починаємо жити в правовій державі. Для нас це було досить важливе рішення. Це якась маленька перемога, тому що в будь-якому випадку тендер не закінчений відхиленням нашої пропозиції і вибором вдвічі дорожчого рішення. А зараз, наскільки ми розуміємо, буде перегляд всіх пропозицій, включаючи нашу», – сказав він.
Про початок процедури державних закупівель послуг для створення і впровадження централізованої бази даних, необхідної для запуску послуги MNP, Держцентр оголосив у вересні 2015 року. У першому тендері взяли участь 4 компанії: «Діалінк» з ціновою пропозицією 67 мільйонів гривень з ПДВ, «Т4в» – 62,3 мільйона гривень, «ЕС АЙ центр» — 25,8 мільйона гривень та «Технічний центр інтернет» — 17,7 мільйона гривень. Однак УДЦР на засіданні 5 листопада заявив, що жоден з учасників не надав повного пакету документів, передбаченого законом про здійснення держзакупівель, і оголосив про повторне проведення конкурсу.
У повторному тендері взяли участь 6 компаній: Huawei, яка запропонувала ціну з ПДВ 26,9 мільйона гривень, Ericsson — 107,7 мільйона гривень, «Діалінк» — 71,8 мільйона гривень, «Ес Ай Центр» — 39,6 мільйона гривень, «Т4в» — 82,3 мільйона і «Українські спеціальні системи» — 89,3 мільйона гривень.
25 січня УДЦР оголосив компанію «Діалінк» переможцем тендеру по впровадженню послуги MNP зі стартовою ціною 71,8 мільйона гривень, після чого інші учасники торгів і низка українських ЗМІ висловили свою незгоду з прийнятим рішенням.
5 лютого «Ес Ай Центр» у партнерстві з європейською компанією Teletech звернулася до АМКУ з проханням переглянути результати торгів, оскільки, на думку керівництва компанії, цінова пропозиція компанії-переможця «Діалінк» була завищена вдвічі.
Більш того, як писали «Наші гроші», фірмі «Диалинк» має відношення Геннадій Ільїн — екс-депутат Київради з президентської фракції «Солідарність», колишній начальник охорони Петра Порошенка.
Перший розгляд скарги «Ес Ай Центру» відбувся 3 березня, проте колегія АМКУ перенесла розгляд скарги у зв’язку з тим, що аргументація сторін виявилася недостатньою.