Amnesty International закликала розслідувати нові вбивства полонених бійців АТО на Донбасі

07:55, 9 квітня 2015

Нові свідчення про вбивства затриманих солдатів вимагають термінового розслідування. Цього вимагає правозахисна організація Amnesty International, йдеться у прес-релізі опублікованому на сайті організації.

Правозахисники повідомили, що нові шокуючі докази вчинення вбивств у формі страт проросійськими бойовиками на Донбасі свідчать про термінову необхідність проведення розслідувань. Крім того, треба вжити інших заходів для вирішення гуманітарної кризи та кризи у сфері прав людини у регіоні.

«Нові докази цих позасудових страт тільки підтверджують те, про що ми підозрювали протягом тривалого часу. Питання полягає тепер у наступному: що лідери сепаратистів збираються з цим робити?», - сказав заступник директора програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

«Катування, жорстоке поводження та навмисне вбивство солдатів, яких було затримано, поранено та тих, хто здався, є воєнними злочинами. Ці останні свідчення повинні бути негайно, ретельно і неупереджено розслідувані, а винні мають бути притягнуті до відповідальності визнаними органами в рамках справедливого судового розгляду», - додав він.

Досліджені експертами Amnesty International відеоматеріали показують, як українського солдата Ігоря Брановицького, одного з захисників Донецького аеропорту, затримують та допитують. Опубліковані на YouTube відеокадри вказують на те, що його били по обличчі. Протім його утримували в полоні допоки не вбили.

Крім того, у статті на сайті української англомовної газети KyivPost є заява бойовика «Мотороли» щодо того, що він «розстріляв 15 полонених» солдат українських збройних сил.

«Ця моторошна «сповідь» сепаратиста, разом з відео-доказами, свідченнями очевидців та зростаючою кількістю доказів порушень щодо затриманих з обох сторін, вказує на нагальну необхідність незалежного розслідування цього і всіх інших порушень в ході цього конфлікту, який розпочався рік тому», - сказав Денис Кривошеєв.