Керівники міст, у яких розташовані теплові електростанції компанії ДТЕК, зібрались за круглим столом, щоби обговорити спільні питання, поділитись досвідом та напрацювати пропозиції до співпраці. Як виявилось під час дискусії, міських голів і Бурштина, і Зеленодольська, і Енергодара, і Курахово, і Добротвора, і Щастя, і Ладижина об’єднують спільні проблеми: модернізація теплових мереж, реконструкція та обслуговування житлового фонду, вирішення утилізації твердих побутових відходів, економічно необґрунтовані тарифи на тепло-, водопостачання та водовідведення та багато інших.
“Наш акціонер Рінат Ахметов поставив перед нами дуже амбітну задачу - щоб територія присутності його бізнесу, в групу якого входить компанія ДТЕК, були кращими не тільки в Україні а й у Європі. Тому ми разом із містами вирішуємо, що слід зробити, аби людям покращити життя, -- розповіла пані Гриб. -- Для цього ми зосередилися на таких напрямках: енергоефективність у комунальній сфері, охорона здоров’я, соціальна інфраструктура, розвиток малого та середнього бізнесу, освіта, спорт, культура. Якщо говорити про енергоефективність у комунальній сфері, тут треба розпочинати з енергоаудитів — проаналізувати те, що маємо. Треба розставити пріоритети. Ми пропонуємо містам енергоплани міста, розробляємо дорожну карту, по якій рухаємося. Аби реалізувати задумане, потрібні великі вливання — мільйони доларів. Є багато джерел, де можна взяти кошти: обласні, національні бюджети,європейські ґранти - вони готові надавати кошти містам, але для цього необхідно вже мати конкретні проекти. Їх, на жаль, наразі немає. Крім того, є багато донорських джерел, які надають кошти під незначний відсоток». За словами Вікторії Гриб, на таких Форумах озвучується проблематика, яка є у містах. Оскільки ДТЕК розробляє програми у партнерстві з містами, то спершу необхідно вислухати усі проблеми міста, а потім спільно визначити найпріоритетніші і разом розробляти стратегії соціального партнерства компанії ДТЕК із територіями присутності. А далі слід рухатись разом, аби вирішити ці проблеми. У компанії ДТЕК є організаційний комітет соціального партнерства, який займається організацією таких форумів. Минулого року, на першому форумі, було піднято питання проблем теплозабезпечення.
Міста-енергетики об`єднує спільна проблема — районне підпорядкування. “У нас малі бюджети, - нарікає міський голова Бурштина Петро Курляк. - Вирішувати соціальні питання, покращувати інфраструктуру за таких умовах дуже складно. Ми маємо право і шанс говорити про підвищення статусу наших міст - ми маємо важливе промислове значення для усієї країни. Спробуємо виписати програму дій, аби змінити статус підпорядкування. Бюджет Бурштина становить менше десяти мільйонів гривень на 18 тисяч населення. Це дуже мало! Після розвалу Союзу ми отримали у спадок складну господарку. І тому на таких форумах ми шукаємо шляхи вирішення наших проблем”.
Торік компанія ДТЕК провела комплексний енергоаудит систем теплопостачання Бурштина, на це пішло 120 тисяч гривень. Цього разу за підтримки ДТЕК оновили пологове відділення Бурштинської міської лікарні - на 220 тисяч гривень придбали медичного обладнання для операційної пологового відділення.
Перший форум відбувся у місті Курахове на Доннечині. Як розповів мер міста Сергій Сажко, з компанією ДТЕК співпрацює давно. “На минулорічному форумі ми підписали угоду між містами-енергетиками про те, що будемо обмінюватися інформацією, допомагати один одному. У всіх містах-енергетиках схожі проблеми. Ми з 2007-го року співпрацюємо з компанією ДТЕК. Займаємося енергозбереженням, соціальними проблемами. За допомогою компанії звели великий дитячий майданчик. Цього року спільно будуємо міні-стадіон зі штучним накриттям, ремонтуємо школу і поліклініку. ДТЕК нам розробив перспективний план розвитку міста. За цією програмою працюємо. Вже провели енергоаудит міста”, -- зазначив пан Сажко.
Наступного року форум пройде у місті Щастя на Луганщині.