Андорра-Україна. «Знаєш як болить?»

10:08, 15 жовтня 2009

Саме так можна охарактеризувати настрій збірної Андорри, яка, виходячи на матч з командою України, сподівалася на допомогу власного стадіону…і загалом на диво.

Хоча, у першому таймі воротарю українців П’ятову таки довелося попрацювати – на 17-ій хвилині Андрій після кутового відбиває м’яч кулаками, а на 20-ій хвилині після удару з правого флангу П’ятов вже з труднощами відвертає небезпеку від воріт синьо-жовтих. Минуло 2 хвилини і Шевченко, якого гравці збірної Андорри називали «не таким вже й небезпечним», після затяжної атаки українців з гострого кута чітко пробив ворота Гомеса. 1:0. У воротаря андоррців на обличчі крива, але, на жаль, вже звична гримаса – він звик кілограмами витягати м’ячі з власних воріт під час кожної гри, ну принаймні під час кожної гри у відбіркових матчах до ЧС-2010.

Завершували перший тайм синьо-жовті на рівні тренування, ліниво перекидуючи м’яча один одному і час до часу намагалися пробити по воротах. Але практично під час кожного удару українців ледь не уся команда Андорри пакувалася у власній штрафній, чесно підставляючи під будь-який удар суперника всі частини тіла. А гравці нашої збірної правила особливо не порушували, десять з них вже мали в пасиві по одному попередженню, ще одна жовта картка остаточно б вкрала можливість з’явитися у матчах плей-офф. «Відзначився» попередженням Олег Гусєв, для нього ця жовта картка фатальною не була.

Вже у другому таймі підопічним Михайличенка стало відверто нудно ходити полем стадіону «Естаді Комунал». Українські футболісти почали перекидувати м’яч ближче до воріт Гомеса, захисники андоррців безпорадно створювали подобу броунівського руху. Українська активність дала свій результат – на 61-ій хвилині Олег Гусєв після передачі Назаренка приймає м’яч на правому куті штрафної. Удар…і вболівальники збірної України на стадіоні в містечку Андорра-Ла-Велья (переважну більшість яких, вочевидь, становили наші заробітчани зі сусідньої Іспанії) зриваються на ноги – ось вам і 2:0.

На третій гол у ворота суперників і вболівальникам, і футболістам нашої команди довго не довелося чекати. Знову результативну передачу віддає Назаренко, щоправда, цього разу його пас вдало обробив не Гусєв, а півзахисник команди Андорри на прізвище Ліма, який красиво пробив у власні ворота. 3:0. Одразу чомусь пригадалося, як гравця збірної Колумбії Андреса Ескобара після схожого моменту застрелили. Нагадаю, сталося це по завершенню матчу ЧС-1994 проти збірної США, у якому Ескобар забив автогол…невдалий удар Ліми не вирішував вже нічого, отож сподіваюся, що він спокійно дістався додому.

А далі синьо-жовті, відчувши ще більшу впевненість, почали просто знущатися над гостинною командою Андорри. На 80, 81 і 83-ій хвилинах відзначилися відповідно Ракицький, Селезньов і Ярмоленко. 6:0. Вболівальники нашої збірної вже на повні груди заспівали «Червону Руту», під цей спів українські футболісти вже спокійно завершували матч.

Отож, 6:0, тріумфом цю перемогу якось язик не повертається назвати, але програму мінімум, а саме вихід до стадії плей-офф, українці таки виконали. Отож чекаємо 19-го жовтня, саме у цей день дізнаємося про наших майбутніх суперників у наступній стадії змагань. Однак, у будь-якому випадку, таких «суперників», як збірна Андорри у нас вже не буде.