Андрій Парубій запропонував закрити для преси засідання погоджувальної ради ВРУ

У присутності журналістів політики перетворювали засідання на «Голлівуд»

12:33, 13 червня 2016

Голова Верховної Ради Андрій Парубій допустив, що Верховна Рада прислухається до рекомендацій місії Європарламенту і проводитиме засідання погоджувальної ради парламенту без ЗМІ.

Про це він заявив під час засідання цієї ради у понеділок, пише Українська правда.

Так він відреагував на емоційний виступ Юлії Тимошенко, яка вкотре розкритикувала діяльність влади і виступила з вимогою поставити на голосування погоджувальної ради внесення до порядку денного парламенту низку законопроектів та постанов, зокрема – щодо врегулювання комунальних тарифів.

У відповідь на це Парубій заявив, що вносити ці документи у порядок денний без рішень комітетів не можна, і депутати про це знають, але роблять такі заяви для власного піару.

"У нас справді є трудність з погоджувальною радою. Наші європейські колеги, які проводили моніторинг, одну з перших рекомендацій, яку вони дали – знаєте яку? – робити непублічними засідання погоджувальної ради", – сказав він. "Власне вони неформально називають нашу погоджувальну раду "Голлівудом". Тому що вони трактують, наші європейські колеги, що наша погоджувальна рада спрямована не на професійний розгляд питань, а більше на короткі брифінги перед камерами. І в тому дійсно є трудність", – додав спікер.

Також у Парубія відбулася ще низка суперечок з Тимошенко та депутатами з ВО "Батьківщина" Сергієм Пашинським і Сергієм Власенком, які звинувачували спікера у порушенні регламенту та протестували проти закриття погоджувальної ради для ЗМІ.

Тимошенко також ще кілька разів виступала з вимогою поставити внесення запропонованих нею законопроектів до порядку денного парламенту на голосування погоджувальної ради, наполягаючи, що це не порушує регламент, оскільки комітети вже зірвали всі терміни щодо розгляду цих документів.

У свою чергу, Парубій вимагав від депутатів не перебивати його, пригрозивши, що перебиватиме їх також у відповідь.

Як відомо, раніше низка ЗМІ звернулися до спікера Ради з проханням не виконувати цю рекомендацію місії Європарламенту і не обмежувати їхній доступ до засідань погоджувальної ради.