Міський голова Львова Андрій Садовий відреагував на критику Facebook-спільноти щодо сьогоднішнього звільнення начальника управління культури Львівської міськради Ірини Магдиш.
У розширеній відповіді на своїй сторінці у Facebook Андрій Садовий пише, що тим, хто сьогодні критикує церкву, як інститут, не варто порівнювати УГКЦ та УПЦ МП.
«В УГКЦ є люди, які пройшли підпілля та репресії, були реальною моральною опорою для декількох поколінь львів’ян. Коли любі мої Фейсбук-активісти з інших міст зараз ставлять в приклад «маєтки настоятеля Києво-Печерської Лаври», як приклад «жирування отців», то я би радив таким дописувачам, як мінімум, поцікавитись історією УГКЦ. А львів’яни, заради елементарної справедливості, мали б також пояснити своїм колегам з інших міст, що церкви та її служителі, їх історія бувають різними. (Але це якщо вистачить сміливості піти зараз проти модної Фейсбук-течії, що «вся церква - це зло»), - наголосив міський голова.
Садовий ще раз наголосив, що слова Ірини Магдиш в інтерв’ю на «Українській правді» про те, що «церква у Львові «жирує» та «зловживає страшним чином» з вуст посадової особи Львівської міської ради – це образа власне всієї церкви у Львові і ніщо інше».
«І якщо ця посадова особа не знаходить в собі сил вибачитись за це, чи пояснити, що вона не мала на увазі всіх представників церкви, то це зобов’язаний зробити її керівник. Я висловив публічно свою думку. Пані Ірина прийняла самостійне рішення написати заяву про відпустку до 23 жовтня та звільнення після неї», - заявив Андрій Садовий.
Щодо присутності релігії в школах, то, на думку міського голови, це мають робити дипломовані спеціалісти.
«Є єдиний законний механізм такої присутності - це уроки християнської етики, які викладають дипломовані вчителі (в тому числі і духовні особи). Якщо начальник управління культури спостерігала інше, незаконне залучення школярів представниками церкви, то про це треба доповідати керівництву, вживати дії, а не ілюструвати згодом цими прикладами тезу про те, як все погано з культурою у Львові
«Є єдиний законний механізм такої присутності - це уроки християнської етики, які викладають дипломовані вчителі (в тому числі і духовні особи). Якщо начальник управління культури спостерігала інше, незаконне залучення школярів представниками церкви, то про це треба доповідати керівництву, вживати дії, а не ілюструвати згодом цими прикладами тезу про те, як все погано з культурою у Львові», - зазначив Садовий.
На його думку, сьогодні у Львові є очевидний конфлікт поколінь та цінностей.
«Мабуть, це нормально і не одне суспільство таке переживало. Так вже сталось, що спочатку я став об’єктом критики з боку деяких представників церкви, які підозрювали мене у небажанні споруджувати пам’ятник Шептицькому. Зараз опинився під мішенню #suportmagdysz. Ок. Конфлікт це добре і часто допомагає знайти істину. Якою вона виявиться покаже час і я не претендую на роль судді. Мабуть, як завжди вона виявиться десь посередині. Головне в цій боротьбі цінностей не захопитись пошуком внутрішніх ворогів та підбором характеристик. Нам тут разом жити», - додав мер міста.
«А культурний продукт, як і будь-який інший, це справа конкуренції. Буду радий, якщо якісний культурний і духовний продукт для громади Львова, формувати добрий смак та естетику молоді будуть і громадські організації, і різноманітні культурні середовища, і церква і Фейсбук-спільнота», - резюмував Андрій Садовий.
Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні Андрій Садовий оприлюднив свою заяву про те, що після прочитання інтерв’ю з Іриною Магдиш у виданні «Українська правда» більше не зможе працювати з нею в одній команді. Обурення міського голови викликали критичні Магдиш зауваження на адресу церкви. Магдиш не уточнювала назви конфесії, однак з контексту можна було зробити висновок, що йдеться про УГКЦ.