Андрій Шевченко приєднався до нової команди

09:36, 31 липня 2012

Андрій Шевченко – особистість безперечно унікальна для вітчизняного футболу. Вкотре 35-річний ветеран довів свою незамінність на домашньому Євро-2012, забивши два м’ячі у ворота шведів та присоромивши скептиків, які заявляли про те, що він більше не потрібен збірній Україні. Проте будь-яка, навіть найяскравіша, спортивна кар’єра рано чи пізно завершується та постає проблема - чим займатися далі?

Заява легенди українського і світового футболу Андрія Шевченка про завершення футбольної та початок політичної кар’єри стала темою бурхливих обговорень не тільки поміж вболівальників, але й людей далеких від футболу.

Після закінчення контракту Шеви з київським «Динамо» у пресі посилено мусувалися варіанти трансферу футболіста: чи то в США, чи то в один з азійських чемпіонатів, чи чергове продовження контракту з рідним клубом. Але Шевченко здивував усіх - ніхто навіть не міг припустити, що він вирішить присвятити себе зовсім іншому виду діяльності, окрім футболу.

 «Я прийняв рішення завершити кар'єру футболіста та зайнятися політикою», - заявив він. А вже наступного дня розповів, що вирішив приєднатися до партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!». «Це партія майбутнього, партія молодих лідерів, і це вибір між минулим та майбутнім, - зазначив Шевченко. - Я хочу реалізувати себе у політиці, поділитися тим досвідом, який набув в Європі, зробити щось для своєї країни. У політиці я планую підтримувати соціальну сферу та спорт, адже мій головний девіз – у здоровому тілі здоровий дух!».

Ймовірно, це рішення стало логічним виявом бажання самого футболіста бути прикладом для наслідування молодим українцям.  В одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю Шевченко заявив: «Я в 22 роки був молодий талановитий, у мене з'явилася можливість поїхати з країни – і я поїхав. Мені хотілося прогресувати. Я можу сказати нашій молоді, якщо є можливість, нехай їдуть, отримують знання, заробляють гроші, але повертаються в Україну та піднімають країну. Тому що варто задуматися: якщо у нас буде такий відтік молодих талановитих людей, з ким ми залишимося?».

Ставлячи перед собою нові завдання, футболіст не боїться труднощів: «Мене взагалі нічого не лякає. Всього, що я намагався досягти, я досяг тільки завдяки своїм прагненням та даним». Мабуть, відсутність політичного досвіду зовсім не завадить легенді українського футболу. Таку точку зору висловлюють політичні експерти. На думку директора Агентства моделювання ситуацій, політолога Віталія Бали, відсутність у Шевченка політичного досвіду грає швидше йому у плюс: «Той досвід, що є сьогодні у більшості політиків, які засідають у Раді, не дуже потрібен нашій країні. Такі люди, як Андрій, зможуть принести у політику нові правила гри та ту чесність, якої їй сьогодні не вистачає».

На думку Бали, у напрямку розвитку спорту, відкритті нових дитячих та юнацьких шкіл Шевченко зможе принести величезну користь країні і суспільству. «Навряд в Україні є більш відома та популярна особистість, ніж володар Золотого м'яча, кращий футболіст Європи. І його популярність, його досвід, набутий в Європі, допоможе залучити інвестиції, впровадити нові програми і розвивати і спорт і футбол, - говорить експерт. -  Приєднання Андрія Шевченка до партії «Україна – Вперед!» стане безсумнівним плюсом й для цієї політичної сили. Ця подія (подія серйозного масштабу) - воно додасть плюсів партії, викличе інтерес ЗМІ», - зазначає політолог.

Безумовно, таким вдалим політичним «трансфером» задоволена й сама лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська. «Андрій Шевченко - це гордість України і ми вдячні йому за те, що він став пліч-о-пліч з нашою командою, командою нового покоління політиків, - говорить вона. - Він зробив свій вибір на користь політики майбутнього, політики нової якості. Для нас це дуже важливий вибір, і я вірю: разом, однією командою, єдиною силою ми зробимо все, щоб Україна рухалася вперед».

Під яким номером «виступатиме» футболіст у списку партії стане відомо після з’їзду, який відбудеться 1 серпня.