Андрій Сидор: Львів туристично „ознакують”

09:16, 7 червня 2007

Одні вже сьогодні вважають Львів туристичним центром України. Інші лише прагнуть перетворити Львів на справжній туристичний центр України. Про реальні проблеми Львова туристичного в інтерв’ю з начальником управління культури та туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Андрієм Сидором.

- Над чим зараз працює управління культури та туризму, яке Ви нещодавно очолили?

- Спільно з управлінням транспорту та зв'язку, департаментом житлового господарства та інфраструктури активно розробляємо план паркування туристичних автобусів у Львові, аби на проспекті Свободи не стояли транспортні ешелони. Затверджуються місця, де вони будуть стояти. Також готуємося до міжнародних виставок, Львову потрібна добра презентація. Це найважливіші поточні напрацювання. Чимало працюємо над тим, аби мати вплив на туристичні потоки до Львова.

 

- На яких міжнародних виставках, форумах Львів туристичний був представлений цьогоріч?

- Цьогоріч уже на двох. Одна пройшла в Берліні - „Міжнародна туристична виставка ІТБ - 2007 Берлін,  Німеччина", інша - в Києві: „Міжнародна туристична виставка Київ, Україна". Зараз працівники нашого управління готуються до „Міжнародної туристичної виставки в Лондоні". Хочеться добре представити Львів.

Хочу зазначити, що ми мало розвиваємося в туристичному напрямку. Більше знають Львів як „культурне" місто. Презентація Львова у туристичних міжнародних виставках дає можливість зацікавити не лише туристів, а й інвесторів. Власне для цього виділені кошти, і не малі. Їх треба використати ефективно.

 

- Чи планує Ваше управління заходи із популяризації історично-архітектурної спадщини міста для львів'ян та туристів?

- Так. Спільно з координаторами програми „ТАСІС" у Львові проведемо туристичне ознакування: у центрі будуть вказівники на туристичні об'єкти й не тільки. Не знаю, чи вдасться в цьому році запустити проект. Але його реалізація точно відбудеться.

 

- Що на сьогодні є найбільшою проблемою Вашого управління?

- Справжня проблема - це кадри. Ми подали заяву на збільшення штатного розпису у відділі туризму. Сподіваюся, що незабаром управління збільшиться на декілька людей, і вже найближчим часом люди будуть затвердженні у відділі туризму і рекреації. Намагатимусь набирати професіоналів у туристичній галузі, якщо буде можливість, запрошуватиму навіть із туристичних фірм людей, які реально, зсередини, бачили, як механізм популяризації туризму працює, які можуть і хочуть щось змінити.

 

- Це єдина проблема управління?

- Якби ж то. Ми, на жаль, не маємо ніяких фіскальних можливостей: не видаємо туристичних ліцензій, навіть екскурсоводам. Відділ туризму міського управління працює на рівні інформування та випуску буклетів.

 

- На Вашу думку, чи повинне міське управління культури та туризму видавати згадані дозволи?

- Однозначно, повинно. Ліцензії екскурсоводам видає обласне управління культури і туризму. Зважаючи на сьогоднішні реалії, це не зовсім логічно. По суті, наше управління не має впливу ні на екскурсоводів, ні на туристичні групи, які приїжджають зі своїми, іноземними, гідами та „працюють" в місті. В міській раді зараз проводяться консультації: як в межах законодавства на ці процеси.

 

- Чи рекламує Львів себе в Україні?

- Відділ брав участь у київській виставці... Вважаю, що презентувати Львів треба не лише  виставками, і не час від часу. Варто було б розповсюджувати промоційно-рекламну інформацію серед тих людей, які приїжджають сюди, до Львова. Кожен буклет, подарований туристу з Донецька, навіть з мінімумом інформації, пошириться поміж п'яти нових донецьких туристів. Така робота має проходити у співпраці з відділом промоції міста, у тих функціях, в яких ми перетинаємося.

 

- Львів приваблює туристів лише старим містом. Чим може зацікавити приїжджих сучасний Львів?

- Вважаю, що в нас можна подивитися не лише центр. У Львові чимало парків, зокрема достатньо привабливим об'єктом є Шевченківський гай, Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького... До речі, як і Парк культури, так і Шевченківський гай з часом стануть популярними. Шевченківський гай варто більше рекламувати, а Парк культури та відпочинку можна з часом перетворити частково на щось на зразок Діснейленду, а частково - на парк Тіволі у Копенгагені (Данія) - місце для розваг та атракціонів. Таке місце привабить туристів. Окрім цього, Парк культури є важливим об'єктом до Євро-2012 - там буде фан-містечко. Там ще буде кипіти робота. У цьому році  з міського бюджету виділено близько 800 тисяч гривень на будівництво, ремонти, проектну документацію, реконструкцію парку.

 

- Зазвичай управління скаржаться на фінансування. Чи відчуває Ваше управління брак коштів?

- Цього року з міського бюджету на заходи культури і дозвілля виділено мільйон гривень, зокрема, на виготовлення інформаційної продукції, також на участь у виставках, форумах, конференціях, семінарах, зокрема міжнародних. Час покаже, достатньо цього чи ні.

 

- Чи маєте вже бачення того, як повинно працювати управління культури й туризму Львівської міської ради?

- В моєму розуміння, управління повинно мати повноваження, аби впливати не тільки на роздачу рекламних матеріалів. Важливо, аби відділ туризму нашого управління мав реальний вплив на туристичний процес у Львові.