Міністерство юстиції України оцінює збитки від втрати Україною Криму у 950 мільярдів гривень.
Про це у понеділок, 28 квітня, заявив керівник Мінстерства юстиції Павло Петренко на прес-конференції у Києві.
"Міністерство юстиції узагальнило інформацію від наших міністерств і відомств щодо збитків, які були нанесені від окупації Криму, і загальна сума цих збитків сягає 950 млрд грн. У цю суму не входить угода, яку ми втратили. Втрати від неї ми порахуємо згодом", - наголосив чиновник.
Також міністр уточнив, що у цю суму не входить вартість корисних копалин і покладів на морському шельфі.
На початку березня Російська Федерація почала операцію із захоплення Криму.
У Криму 16 березня пройшов незаконний референдум про статус автономії. Згідно з інформацією самопроголошеної влади півострова, понад 96% жителів АРК висловилися за входження Криму до складу Росії. 18 березня сторони підписали відповідний договір.
Держдума 20 березня, а Рада Федерації 21 березня, ратифікували договір про приєднання Криму до Росії та прийняли федеральний конституційний закон про утворення в Російській Федерації двох нових суб'єктів - республіки Крим та міста федерального значення Севастополь. Договір тимчасово застосовується з дати підписання і набуває чинності з дати ратифікації.
Закон доповнює статтю 65 конституції РФ, яка містить перелік російських регіонів. Замість 83 їх стає 85. Встановлюється, що до 1 січня 2015 року діє перехідний період, протягом якого врегульовуються питання інтеграції Криму і Севастополя в економічну, фінансову, кредитну і правову системи і систему держорганів Росії.
Державними мовами в Криму оголошуються російська, українська і кримсько-татарська. Межі території Криму і Севастополя визначаються кордонами території республіки і міста на день прийняття нових суб'єктів РФ. Межа Криму з Україною стають російським держкордоном.