Канцлер Німеччини Ангела Меркель радше дозволить Великобританії вийти з ЄС, ніж погодиться на компроміс у питанні про вільний ринок робочої сили у Євросоюзі.
Про це повідомив німецький журнал Spiegel.
Ангела Меркель побоюється, що Великобританія підходить до «точки неповернення» у відносинах з ЄС.
Між тим, як передає ВВС, в офісі британського прем'єр-міністра цю інформацію не прокоментували.
Глава уряду Великобританії Девід Кемерон хоче переглянути умови перебування своє країни в Євросоюзі перед тим, як проводити референдум про членство країни в ЄС.
Зазначається, що офіційний Лондон не задоволений великим потоком робочих мігрантів з інших європейських країн і пропонував ввести квоти на низькокваліфікованих мігрантів.
Як пише Spiegel, канцлер Німеччини вперше визнала, що вихід Великобританії з ЄС таки можливий.
Як писала газета Sunday Times, Німеччина вже відхилила пропозицію Девіда Кемерона про введення квот на низькокваліфікованих мігрантів з країн ЄС.
Spiegel також повідомив, що Кемерон тепер намагається «розтягнути правила ЄС до межі», щоб домовитися про заборону на в'їзд в країну для трудових мігрантів з Євросоюзу, які не мають конкретної роботи, а також депортувати тих, хто не в змозі забезпечити себе після трьох місяців перебування в країні.
У неділю депутат від британської Консервативної партії Кеннет Кларк, який більше 20 років займав посади в кабінетах міністрів трьох різних прем'єрів, виступив на захист вільної міграції в ЄС.
«Якщо ми хочемо мати розумний єдиний ринок, якщо ми хочемо конкурувати з американцями, китайцями та іншими в сучасному світі, нам необхідно вільне пересування робочої сили», - сказав він в неділю в інтерв'ю BBC.
Раніше прем'єр Великобританії заявляв, що громадяни інших європейських країн не повинні мати права отримувати допомогу протягом перших трьох місяців перебування у Великобританії. Вони також не повинні мати право на отримання допомоги в перші півроку в разі відсутності перспективи працевлаштування.
Комісар ЄС з соціальних питань Ласло Андор сказав тоді, що Великобританія ризикує заробити собі репутацію недружньої країни, якщо буде обмежувати доступ до соціальних виплат і вимагати зміни принципу вільного руху робочої сили.