Антидопінгові організації розкритикували рішення МОК не усувати Росію з Олімпіади-2016

08:59, 25 липня 2016

Нинішні й колишні посадовці антидопінгових організацій розкритикували рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо участі російських спортсменів на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

Зокрема, за словами голови Інституту національних антидопінгових організацій, що об’єднує 59 таких організацій, Жозефа де Пансьє, МОК «не зміг твердо відреагувати на докази підтриманого державою допінгу в Росії», повідомляє «Радіо Свобода».

Де Пансьє також наголосив, що МОК «проігнорував заклики «чистих» спортсменів, численних спортивних організацій і провідних національних антидопінгових організацій вчинити справедливо і виключити Росію з Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро».

У свою чергу керівник Антидопінгового агентства США Тревіс Тайґарт також розкритикував рішення МОК. Він зазначив, що рішення про участь Росії – «це суттєвий удар по правах «чистих» спортсменів».

Колишній керівник Всесвітнього антидопінгового агентства Річард Паунд, який уже як незалежний експерт розслідував найперші повідомлення про масовий допінг у російському спорті у грудні 2014 року, заявив, що  МОК мав «величезну можливість зробити рішучу заяву, і змарнував її», засвідчивши «нульову толерантність до допінгу, якщо тільки він не російський».

Як інформував ZAXID.NET, напередодні Міжнародний олімпійський комітет заявив, що спортсмени збірної Росії будуть допущені до Олімпійських ігор у Ріо лише після виконання ряду додаткових умов.

18 липня незалежна комісія WADA опублікувала доповідь про державну підтримку допінгової програми в Росії під час, до і після Олімпіади 2014 року в Сочі. Після цього агентство рекомендувало МОК повністю усунути російських спортсменів від Олімпіади.