Антикорупційна рада вимагає перевірити декларацію Януковича

15:00, 20 квітня 2013

Громадська організація "Антикорупційний рада України" наполягає на тому, щоб державні органи перевірили достовірність даних у декларації про доходи президента України Віктора Януковича за 2012 рік. Про це заявив голова організації Богдан Якимюк.

"Наскільки правдивими є цифри в декларації президента України, повинні перевірити відповідні органи. Доходи Януковича викликають серйозну стурбованість. Зокрема, яким чином виплачувався гонорар в 16 мільйонів гривень за публікацію книг президента друкарнею "Новий світ", яка навіть пункту "видавництво книг" у своєму статуті не має", – зазначає він.

В організації також закликають правоохоронні органи приділити належну увагу моніторингу декларацій вищих посадових осіб України.

"Такий незалежний контроль мав би здійснюватися в Україні відповідними органами, але очевидно, що це може не відбутися, тому що всі держоргани залежні від президента. Не можу собі уявити, що якийсь орган, виявивши якусь проблему або невідповідність декларації гаранта Конституції, зміг би це оприлюднити... Це здається нереальним", – висловив думку Якимюк.

Як повідомлялось, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ». З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Під час прес-конференції в Українському домі Янукович розповів, що витратив 7 млн 552 тис. зі свого гонорару за видані книжки на благодійність.

Згідно з декларацією про доходи за 2012 рік, Янукович отримав 15,5 млн грн гонорарів. За два останні роки президент заробив на книжках майже 32 млн грн. У коментарі інтернет-виданню «Остров» заступник директора друкарні «Новий світ» Едуард Вакуленко зазначив, що згідно із договором, президент отримав гроші «за авторські права на написані ним книги, а так само на книги, які він напише».

Водночас донецька друкарня "Новий світ" насправді не випускає книги.

Довідка

Антикорупційна рада України – це незалежна, неурядова, неприбуткова громадська організація, яка спеціалізується на питаннях сприяння запобіганню та протидії корупції, забезпечення прозорості й відкритості влади, виховання доброчесності у суспільстві. Вона співпрацює зокрема з недержавними організаціями антикорупційного спрямування Transparency International (Велика Британія), Global Integrity (США), Global Witness (США), Basel Institute on Governance (Швейцарія), Chr. Michelsen Institute (Норвегія), the Hertie School of Governance (Romania) and the Romanian Academic Society, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (Польща).