Антикорупційний прокурор назвав уряд Яценюка «потенційними клієнтами» свого відомства

18:01, 22 грудня 2015

За всіма великими корупційними схемами в Україні стоять високопосадовці, у тому числі з Кабміну, які не хочуть, щоб Антикорупційне бюро та прокуратура запрацювали, заявив очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.

За його словами, у законі «Про прокуратуру» передбачено, що «рядові прокурори (Антикорупційної прокуратури) мають отримувати близько 50 тисяч гривень на місяць».

«У керівників зарплата визначена у розмірі близько 60 тисяч, у начальників управлінь — 65 тисяч, у мене близько 80 тисяч. Це суми вже з урахуванням різних надбавок», — розповів Холодницький в інтерв’ю Укрінформу.

Водночас Кабмін у проекті Бюджету-2016 не передбачив такого фінансування для САП.

«Тобто, нас фінансуватимуть, як звичайний департамент Генпрокуратури, а наші слідчі будуть отримувати 7-8 тисяч на місяць… З такими зарплатами я не зможу мотивувати людей, які займатимуться мільярдними аферами. Що я скажу?» — пояснив очільник САП.

Він вважає, що така ситуація може свідчити про бажання високопосадовців завалити роботу новостворених антикорупційних органів.

«Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП, почнеться ланцюгова реакція… Напевно, хтось не хоче, щоб ми цим займалися. Знаєте, фактично, весь склад Кабміну — це наші потенційні клієнти. Всі. Від прем’єра і міністрів, до їхніх заступників, розумієте?» — заявив Холодницький.

«Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів, і треба показувати, що щось робиться», — додав він.

Нагадаємо, 22 вересня генеральний прокурор Віктор Шокін створив Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Згідно із законом, ця прокуратура має здійснювати нагляд за дотриманням законів під час досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро.

30 листопада генпрокурор призначив Холодницького на посаду заступника генпрокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.