Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 22 листопада повернула справу «Діамантових прокурорів» Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна на розгляд до Голосіївського районного суду Києва. Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на матеріали судового реєстру.
Зазначимо, що до цього справа три роки розглядалася в Голосіївському райсуді, але наприкінці вересня він вирішив передати матеріали в новостворений ВАКС.
У липні 2015 року, на момент імовірного скоєння злочину, НАБУ ще не здійснювало своїх функцій і справу розслідувала Генпрокуратура. Однак суд узяв до уваги, що прокурори Володимир Шапакін і Олександр Корнієць перебували на високих посадах в органах прокуратури, а сума інкримінованої їм неправомірної вигоди перевищує 500 прожиткових мінімумів.
Після повернення до Голосіївського суду обвинувальний акт почнуть розглядати заново.
Нагадаємо, у липні 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах було затримано заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. При затриманні у них було виявлено в цілому близько 500 тис. доларів, а також коштовності та цінні папери. Під час обшуку в кабінеті Шапакіна знайшли 130 тис. доларів, у будинку – 30 тис. доларів і 22 тис. євро, у квартирі – 170 тис. доларів і 500 тис. грн, а також документи на депозитні вклади на 800 тис. грн і незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси. При обшуку у Корнійця також було знайдено 35 пакетів з діамантами загальною кількістю 65 каменів.
Печерський райсуд заарештував Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив йому заставу до 6,4 млн грн, але він знов її сплатив. Корнієць вийшов з СІЗО 31 липня після внесення застави у 3,2 млн грн.
У справі налічується 23 томи документів. Голосіївський районний суд Києва почав розгляд справи по суті 21 березня 2016 року.
5 березня у Дніпровському районі столиці застрелили колишнього власника ювелірного заводу Сергія Кисельова. Колишній заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе тоді заявив, що Кисельов був головним свідком у справі «діамантових прокурорів». Пізніше поліція спростувала цю інформацію.