Антимонопольний комітет взявся за розслідування завищених цін на паливо

12:49, 20 серпня 2016

У четвер, 18 серпня, Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав слухання так званої бензинової справи.
Про це пише прес-служба АМКУ.

«18 серпня 2016 АМКУ почав слухання у справі про антиконкурентні узгоджені дії ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ТОВ «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Сокар ПЕТРОЛЕУМ», ТОВ «Паралель-М ЛТД» , ПІІ «АМІК України» при встановленні роздрібних цін на світлі нафтопродукти», - йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що з січня 2013 по січень 2016 року (включно) зазначені суб'єкти (відповідачі) одночасно або майже одночасно (з інтервалом у декілька днів) змінювали (підвищували або зменшували) роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 вказуючи потрібні ціни на інформаційному табло на стаціонарних АЗС. АМКУ провів розслідування і виявив, що об'єктивних причин для таких дій не було.

«Хочемо підкреслити, що роздрібні ціни на світлі нафтопродукти, у тому числі з урахуванням коливання курсу долара США і євро, не корелювали зі змінами факторів, що впливають на їх формування», - розповів державний уповноважений Валерій Полюхович.

При цьому, від 20 до 80 відсотків загального обсягу нафтопродуктів реалізовувалося відповідачами за цінами нижче цін, зазначених на інформаційних табло, відповідно до існуючих програм лояльності, акцій тощо. У той же час, остаточна роздрібна ціна бензину марки А-95 і дизельного палива з урахуванням знижок не є загальнодоступною, відкритою і прогнозованою для споживачів.

Таким чином, компанії, встановлюючи і підтримуючи на інформаційних табло на АЗС роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 і дизельного палива на однаковому рівні, реалізуючи при цьому частину палива за цінами, які нижчі від цін, зазначених на інформаційних табло, фактично уникають відкритої цінової конкуренції між собою.

«Такі дії призводять до усунення цінової конкуренції між ними і спонукають інших учасників ринків до встановлення своїх роздрібних цін на необгрунтованому рівні і як наслідок, - до зниження ступеня конкуренції на ринку в цілому», - розповіли у прес-службі.

Але остаточне рішення АМКУ винесе тільки після проведення засідань, на яких повністю встановлять і проаналізують матеріали розслідування, а також аргументи і позицію суб'єктів правопорушення.

«За результатами слухань найближчим часом Комітет прийме рішення. За вчинення порушення на відповідачів можуть бути накладені штрафи. Поряд з цим Комітет внесе свої пропозиції, спрямовані на відкритість і прозорість функціонування ринку, з метою забезпечення можливості споживачам вибирати якісне паливо за низькою ціною», - зазначив голова АМКУ Юрій Терентьєв.