За останні 6 років вартість АРВ-препаратів в Україні знизилася у 4-5 разів. Подальша системна робота у напрямку зниження цін на АРВ-препарати дозволить щороку збільшувати обсяги розширення доступу пацієнтів до АРВ-терапії.
Про це заявила заступник голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Олена Єщенко, інформує прес-служба Держслужби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу .
Нагадаємо, що результати переговорів МОЗ із фармацевтичними компаніями дасть змогу реалізувати низку соціальних ініціатив із додаткового забезпечення хворих ліками і додатково охопити лікуванням близько 1800 нових пацієнтів.
«У напрямку поступового зниження цін на антиретровірусні препарати, а також вдосконалення механізмів реєстрації ліків було проведено системну роботу, як з боку державного сектору, так і з боку представників громадськості. У порівнянні з минулим роком цього річ вартість препаратів знизилася до 17%, а на деякі брендові препарати ми маємо зниження цін до 25%. На сьогодні в Україні середня вартість річного курсу 1-ї лінії препаратів, яку отримує 93% ВІЛ-інфікованих пацієнтів становить 4,79 тис грн. За останні 6 років вартість цих ліків зменшилася у 4-5 разів. Має місце і зниження цін на препарати 2-ї та 3-ї ліній», – пояснює О. Єщенко.
Однак, за словами заступника голови Держслужби України соцзахворювань, у зв’язку із поступовим розширенням доступу до АРВ-терапії виникає необхідність акцентувати зусилля на максимальному виявленні випадків інфікування на ВІЛ-інфекцію, а також на формуванні у пацієнтів прихильності до лікування.
«На сьогодні виникає потреба у збільшенні охоплення терапією за умови належної якості процесів консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, формування подальшої мотивації ВІЛ-інфікованих осіб до співпраці з медичними працівниками та безпосередньо до лікування, належній психологічній підтримці пацієнтів, для того щоб вони не переривали процес лікування, який має тривати пожиттєво. У цьому плані, як свідчить практика, ефективною є співпраця медичних закладів та громадських організацій», – підкреслила вона.