У четвер, 16 жовтня, о 10:00 в Апеляційному суді Львівської області розглядатимуть справу про передачу будівлі Музею історії медицини Галичини ім. М. Панчишина з комунальної у приватну власність. Українське лікарське товариство просить львів’ян прийти на суд і «допомогти» судді прийняти правильне рішення – залишити меморіальний будинок професора Мар’яна Панчишина у власності львівської громади.
«Якщо на сьогодні нам не вдається вирішити питання в юридичній площині і з позиції здорового глузду, то, можливо, треба буде вийти під ті суди, як колись виходили на вул. Інститутську, на Майдан, і там стояти і вимагати правду. Ще раз декларую одностайну підтримку усіх інституцій міської влади в цьому процесі Українському лікарському товариству», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб, передає прес-служба Львівської міськради.
«Власником цього приміщення є львівська громада. Українське лікарське товариство є чесним орендарем цього будинку, постійно сплачує, вболіває за це історичне приміщення. У цьому приміщенні сьогодні знаходиться не тільки Музей історії медицини Галичини, а і Музей Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького», – додав доктор медичних наук, професор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Андрій Базилевич.
За його словами, «на це приміщення претендує дочка Глухенького, а онук Глухенького, який працює в міліцейській поліклініці, також ніби наш колега. Коли ми хотіли з ним поспілкуватися, то з’ясувалося, що він не хоче спілкуватися, що в нього є угода з адвокатами і він не має права спілкуватися з нами. Це свідчить, що це є рейдерське захоплення. Він, напевно, вже продав це приміщення і тільки чекає, коли йому дадуть компенсацію».
Довідка. Впродовж майже п’ятдесяти років сім’я Глухеньких не мала будь-яких майнових вимог на вказаний вище будинок. Лише 2009 року дочка професора Глухенького звернулася до суду з відповідним позовом до Львівської міськради. 11 червня 2014 року Личаківський районний суд м. Львова прийняв рішення про визнання права власності на будинковолодіння та земельну ділянку на вул. Кармалюка, 3 у м. Львові, яким задовольнив цей позов частково та визнав право власності на відповідне майно за цією фізичною особою.
Однак зазначене рішення суду було винесене з порушеннями норм матеріального та процесуального права. Тож на сьогодні існує реальна загроза припинення функціонування унікального музейного комплексу історії медицини Галичини та фактичної приватизації приміщень пам’ятки архітектури місцевого значення.