Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення суду попередньої інстанції про цілодобовий арешт екс-очільника одеського «Правого сектору» Сергія Стерненка.
На засіданні суду Стерненко заявив, що правоохоронні органи не намагалися встановити замовників нападу на нього, а також про те, що йому мали надати охорону ще після першого нападу. Крім того, активіст стверджував, що в його справі нібито на генпрокурора Ірину Венедіктову тиснув міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Кілька осіб намагалися взяти Стерненка на поруки, однак суд залишив домашній арешт в силі.
Адвокати зазначили, що суд першої інстанції обирав запобіжний захід з урахуванням ризиків розслідування, але ще 25 червня Стерненко заявляв що Служба безпеки України завершила розслідування у справі його справі.
Суд вислухав аргументи сторін і вирішив залишити без змін запобіжний захід, Стерненко залишиться під домашнім арештом.
У чому суть справи Стерненка
Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких був затриманий.
У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова.
Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.
У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський.
Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».
Масові акції на захист Стерненка прокотилися Україною 6 травня. 18 травня СБУ визнала Стерненка потерпілим, однак тоді він заявив, що відсутність підозри не означає її вручення в майбутньому. 11 червня СБУ повідомила Стерненку про підозру в умисному вбивстві, а 15 червня суд відправив його під домашній арешт.