Арестович назвав причину нерозголошення змісту проектів документів ТКГ

Зміст документів Тристоронньоїх контактної групи можна розголошувати лише після їх підписання

08:13, 23 березня 2021

Не розкривати зміст проектів документів щодо мінського переговорного процесу, зокрема – у частині, яка стосується перемир’я, просили Франція, Німеччина та ОБСЄ. Про це стверджує речник української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Олексій Арестович.

«Це не таємниця, а конфіденційність: про це домовилися ще з 2014 року, щоби під час переговорів не чинився інформаційний тиск і сторони могли спокійно говорити, не займаючись інформаційним протиборством. Документ оголошується тоді, коли він підписаний як домовленість. Підходи є різні, наприклад, я вважаю, що частину перебігу переговорів можна було б і показати: це було б корисно, суспільство би переконалось, як ми себе поводимо і як – росіяни. Але це позиція Франції, Німеччини та ОБСЄ: вони просять не розкривати зміст, а ми відповідальний партнер – і не розкриваємо, раз вони просять», – сказав Арестович в ефірі радіо «Донбас.Реалії».

Йдеться про раніше анонсований план Франції і Німеччини щодо врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях на рівні Нормандського формату. За словами речника, поправки України до цього плану внесені вже як два тижні. Водночас Москва звинувачує Київ у відсутності цих правок.

Арестович повідомив, що не знає змісту цих пропозицій, але зазначає, що в них «йдеться про реалізацію все тих же нормандських і мінських домовленостей, тільки вже прив’язаних до календарного плану, де сторони зобов’язуються не “взагалі виконувати”, а виконати по пунктах, як дорожню карту, а умовою цього є повна демілітаризація та забезпечення безпеки».

Як повідомляв ZAXID.NET, 10 березня голова офісу президента Андрій Єрмак заявив, що в рамках «нормандського формату» Україна, Німеччина і Франція розробили план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і зараз очікують реакції Росії. Натомість представники Росії заявили, що про мирний план їм нічого невідомо.