Аргентина перемагає: Мессі нарешті позбувся прокляття мундіалю

08:00, 16 червня 2014

Четвертий день чемпіонату світу з футболу у Бразилії завершився без нічийного результату. Серед вболівальників вже побутують жарти, що на цьому мундіалі жодна збірна не погоджується на «дружбу», тому вкотре ігровий день у групах завершується перевагою однієї з команд.

Цей день запам'ятався перемогою збірних Швейцарії та Франції, а також видовищним поєдинком збірної Аргентини і Боснії та Герцеговини.

Швейцарія - Еквадор 2:1

Обидві команди боролися за ймовірне друге місце у групі, тому цей матч був принциповим для обох збірних. Якщо обіграти збірну Франції швейцарцям та еквадорцям коштуватиме значних зусиль, а перемогти Гондурас не становитиме жодних проблем, логічно, що для обох команд цей матч став центральним у боротьбі за вихід до фінальної частини мундіалю.

Перемога далася швейцарцям доволі важко, адже темп впродовж гри диктували латиноамериканці. Зрештою, саме еквадорці першими відкрили рахунок - на 22 хвилині після подачі з штрафного забив Валенсія.

У другому таймі на полі з'явився екс-динамівець, нападник збірної Швейцарії, Адмір Мехмеді. В один дотик після розіграшу кутового швейцарець зрівняв рахунок на 58 хвилині матчу - 1:1.

Останні десять хвилин зустрічі запам'яталися швидкими і гострими атаками збірної Еквадору, яка, зрештою, не могла жодним приступом взяти ворота Бенольо. Захист швейцарців усіма силами стримував натиск латиноамериканців.

Фінальну крапку у цій боротьбі поставив швейцарський нападник Харіс Сеферович, який на 92 хвилині вдало завершив швидку атаку власної збірної.

Швейцарці святкують гол. Фото: Getty Images.

У підсумку, швейцарці отримують три очки у загальному заліку, а збірна Еквадору опинилась перед важким завданням - вирвати свої три очки у фаворитів групи, збірної Франції.

Франція - Гондурас 3:0

Можливо, збірна Гондурасу грала б краще, знаючи, скільки глядачів з України сьогодні вболівали проти Франції, адже саме французи на останньому підході забрали в збірної України путівку на ЧС-2014 в Бразилію.

Французи вийшли на поле фаворитами і в такому ж статусі покинули арену, зарахувавши до власного активу три очки і першість у групі Е. З перших хвилин команда Дідьє Дешама впевнено нав'язувала власну гру, а збірній Гондурасу нічого не залишалось, як грати за правилами французів і час від часу фолити.

Грубе порушення наприкінці першого тайму з боку півзахисника збірної Еквадору Вілсона Паласіоса коштувало латиноамериканцям вилучення і пенальті. Карім Бензема, який пробивав штрафний, не залишив шансів для голкіпера суперників.

Фортуна сьогодні не була прихильною до збірної Гондурасу - на перших хвилинах другого тайму у власні ворота закотив м'яча голкіпер латиноамериканців. Подвійна перевага у рахунку фактично вбила усю інтригу матчу: граючи вдесятьох, гравці Гондурасу не могли нічого протиставити французам, багато помилялися і порушували.

На 72 хвилині Карім Бензема оформлює дубль і ставить фінальну крапку у цьому нерівному поєдинку. Таким чином французи стають лідерами у групі Е, на другій позиції опинилася збірна Швейцарії.

Аргентина - Боснія та Герцеговина 2:1

Цей матч став дебютним виступом збірної Боснії та Герцеговини на чемпіонаті світу. Якщо в активі збірної Аргентини була ціла плеяда зіркових гравців на чолі з Лео Мессі, то в активі балканської збірної - амбітна команда з високим рівнем ентузіазму. Зрештою, після фінального свистка вболівальники не мали чим дорікнути обом командам, які показали швидкий і цікавий футбол.

Перший гол на табло висвітився вже на 3 хвилині. Поки аргентинці святкували взяття воріт, відоповтор продемонтстрував, що це був автогол. Після навісу Ді Марії у штрафний майданчик намагався пробити Рохо, але м'яч відрикошетив від гравця Боснії Коласінаца і залетів у ворота.

Це дещо збило запал боснійської збірної і до кінця тайму боснійцям так і не вдалося зрівняти рахунок. Аргентинці теж виглядали не надто переконливо і в перші 45 хвилин не спромоглися на справжній гол.

Що тільки не намагався зробити Лео Мессі біля воріт суперника у другому таймі, аби нарешті зняти своє прокляття в іграх на чемпіонаті світу. Талановитий бомбардир у свої 26 років завоював уже всі можливі клубні та особисті футбольні нагороди, тричі ставав володарем «Золотого м'яча», а от вивести свою збірну на п'єдестал кращих у світі ще не довелося.

У футбольних колах навіть говорили про прокляття Мессі, яке переслідує його на чемпіонатах світу, де суперрезультативний гравець ніяк не може забити. У матчі з Боснією Лео відкрив власний гольовий рахунок цьогорічного мундіалю: на 66 хвилині, майстерно обігруючи захист боснійців, Мессі подвоює перевагу своєї збірної.

Попри 2:0 на табло боснійці не здавалися і дали збірній Аргентині справжній бій. Несподіваний гол боснійського нападника Ведада Ібішевіча на 85 хвилині, здавалось, міг повернути інтригу в матчі, проте збірна Боснії так і не відзначилась вдруге до фінального свистка.

Аргентина святкує перемогу, а збірна Боснії та Герцеговини може видихнути з полегшенням, адже відіграла найважчий матч у груповому етапі. Попереду - матчі з командами Ірану та Нігерії.