Львівські археологи відновили дослідження «Чорної кам’яниці» на площі Ринок в центрі міста. Роботи триватимуть близько місяця, повідомляє науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба».
Вчені мають намір з’ясувати стан фундаменту будинку та дослідити його історію у різні часи.
Місце було заселене у різні часи, тож розкопки допоможуть отримати більше інформації про будівлю і місце, на якій вона зведена.
Нагадаємо, «Чорну камяницю» почали досліджувати у листопаді 2016 року. Найбільш ранні матеріали, які вдалось виявити, – це фрагменти керамічного посуду кінця ХІІІ - XIV століття.
Археологи місяць досліджуватимуть фундамент споруди (фото «Рятівної археологічної служби»)
Замовником робіт є «Львівський історичний музей» в рамках проекту реставрації пам’ятки. Музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію будівлі. За три роки одну з найвизначніших історичних пам’яток Львова обіцяють відновити.
«Чорна кам’яниця» - пам’ятка архітектури епохи Ренесансу, яка входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена у 1588 році і впродовж XVII-XIX ст. неодноразово перебудовувалася. З 1929 року тут працює історичний музей.