Археологи визначили точний вік гробниці Ісуса Христа в Єрусалимі

08:45, 30 листопада 2017

Вік Гробу Господнього в Єрусалимі значно старіший ніж думали раніше. До такого висновку дійшли археологи з Афінського національного технічного університету, повідомляє National Geographic.

Як зазначається, вчені проаналізували вапняний розчин зі стін печери і зробили висновок, що він був виготовлений в 345 році нашої ери. До останнього часу найдавніші архітектурні докази, знайдені в комплексі Гробу Господнього та навколо нього, датували періодом хрестоносців, що становить не більше 1000 років. Дата 345 р н.е. - це час правління Костянтина I, імператора, який прийняв християнство і оголосив його офіційною релігією Римської імперії. З цього моменту християнство стало активніше поширюватися.

Для дослідження вчені використовували оптично стимульовану люмінесценцію. За допомогою цього методу можна досить точно визначити момент часу, коли досліджуваний матеріал в останній раз перебував на світлі.

За легендою, гробницю Христа відкрила на початку IV століття імператриця Олена - мати Костянтина. Пізніше навколо Гробу Господнього побудували храмовий комплекс, який проіснував сім століть, поки на початку XI століття його не зруйнували арабські завойовники. Церква Гробу Господнього в Єрусалимі залишається найбільш широко визнаним місцем поховання Христа.

«Ми не можемо бути абсолютно впевнені в тому, що Храм Гробу Господнього є місцем поховання Ісуса, але у нас, звичайно, немає іншого місця, яке може претендувати на цю роль з настільки ж вагомими доказами», - заявив Ден Бахаті, колишній міський археолог Єрусалиму.

До слова, у жовтні 2016 року гробниця була відкрита вперше за 500 років для реставрації та наукових досліджень. Спільноти храму Гробу Господнього дали згоду на реставрацію в березні 2016 року. Вартість проекту склала більше $4 млн.