Маленькі архітектурні проекти дозволяють дослідити нетрадиційні будівельні матеріали, адже забезпечують менше навантаження на конструкції і мають тимчасовий характер. У той же час використання таких матеріалів для дрібного будівництва може заохотити їх використання і в масштабних проектах.
ArchDaily зібрав кілька невеликих архітектурних проектів, які досліджують незвичні матеріали і показують широкий спектр їхніх можливостей.
Куб з платанів у місті Нагольд, Німеччина
Цей куб розробили для садівничої виставки у 2012 році. Він задуманий як довготривалий ботанічний експеримент в урбаністичному контексті. Його висота – 10 м, як у середнього дорослого платана.
Молоді платани розташовуються на стінах у спеціальних контейнерах на шести рівнях, які утворюють «зелений» куб. З часом верхня частина простору буде покрита навісом із крон дерев, тоді як нижня стане більш прозорою і в ній переважатимуть товстіші стовбури.
Дзеркальна хатинка на пляжі у містечку Вертінг, Велика Британія
Хатинка розташовується на пляжі уже кілька років як інтерактивна арт-інсталяція. Він складається з вирізаних лазером дзеркальних акрилових листів, нанесених на дерев’яні панелі. На проектування та будівництво хатинки місцева архітектурна фірма витратила 6 тижнів.
«Особливе споглядання» у Лісабоні, Португалія
Проект був замислений як симетричний поліптих розміром 5 на 3,5 м, складений з мобільних і закріплених панелей, збудованих на єдиній опорі. Будівля має роздвоєний вхід кривавого кольору, що проникає в простір для споглядання. Нестача світла всередині розчиняє сприйняття просторових кордонів, перетворюючи простір на невизначену і нескінченну сцену.
Традиційно асоційований із сакральним мистецтвом, цей проект не репрезентує насправді релігійні тематики і натомість має еротичний характер. Власне, на цій неоднозначності між святим і нечестивим проект і виник.
Крижані кулі на гірському плато Хардангервідда, Норвегія
Метою проекту було створити льодовикове селище на одному із замерзлих озер плато. Технологія крижаних куль заснована на розбризкуванні надутими повітрям кулями до їхнього замерзання. Після формування крижаної кірки ці кульки спускаються і використовуються для іншого льодового об’єкта.
Оранжерея в містечку Хольте, Данія
Розташована в муніципальних садах. Проект складається із сталевої конструкції, покритої міцним пластиком – типу термозбіжної плівки, розробленої для захисту автомобілів, човнів та інших великих предметів.
Дослідницький павільйон у Штутґарті, Німеччина
Два інститути Штудґартського університету звели це павільйон у 2012 році. Його повністю виготовив робот з композитів вуглецю та скловолокна. Цей міждисциплінарний проект досліджує можливий взаємозв'язок між стратегіями біоміметичного проектування та новими процесами роботизованого виробництва.
Маджонг у Бразі, Портгугалія
Проект діє як механізм контакту між людьми та містом. Інсталяція створена з великої кількості білих пластикових коробок. Зовні вона має чітку геометричну форму, проте інтер’єр є більш органічним для взаємодії з відвідувачами.