Архієпископ львівський і галицький УПЦ МП Філарет заявив, що пожежа у храмі на просп. Червоної Калини, 89 цієї вночі виникла внаслідок підпалу радикалами. Про це йдеться в офіційній заяві архієпископа Філарета, опублікованій 3 лютого на порталі «Духовна велич Львова».
«Сьогодні о 02:00 вночі від рук радикально налаштованих людей було підпалено православний храм. Те, що відбулося у Львові не вкладається в свідомості людей. Стає дивним, коли християни висловлюють свою політичну позицію підпалом храму. Ми живемо в ХХІ столітті, але спостерігаємо за тим, що нічого не змінилося від часів гонінь на Христа. Ісус Христос був гнаний вчора, гнаний сьогодні і буде гнаний завжди. Але тільки Христос є вчора, сьогодні і назавжди, а ім‘я гонителів зникли з лиця землі», – йдеться у заяві архієпископа Філарета.
Заява Філарета стосується сьогоднішньої нічної пожежі у храмі на Сихові, під час якої вогнем зруйнувалася обшивка даху, дерев'яне перекриття, стіни та церковний інвентар.
Водночас речник ДСНС Львівщини Віталій Туровцев зазначив ZAXID.NET, що попередньою причиною виникнення пожежі є коротке замикання елетромережі. «Точну причину пожежі встановлять правоохоронці. За попередньою версією, вогонь виник внаслідок короткого замикання електромережі. Можу сказати, що вогонь ішов зсередини будівлі. Однак деталі ще мають встановити правоохоронці», – розповів ZAXID.NET речник ДСНС Львівської області Віталій Туровцев.
Версію про те, що вогонь у приміщенні поширився зсередини згодом підтвердила і Нацполіція. «На місці події працювали експерти та слідчо-оперативна група. Вогнем частково пошкоджено будівлю та майно. Внаслідок пожежі постраждалих немає. Сума збитків встановлюється. Попередньо встановлено, що займання виникло всередині приміщення церкви», – йдеться у повідомленні правоохоронців.
Додамо, що це той самий храм, який тиждень назад закликали демонтувати активісти і законність будівництва якого мали перевірити Держархбудінспекція та Держгеокадастр.
Після закликів активістів демонтувати храм на Сихові в УПЦ МП заявили, що конфлікт навколо церкви штучно створюють радикальні організації та партія «Свобода», які «на святому хочуть заробити свої грішні рейтинги».
Через кілька днів після акції протесту депутати Львівської облради звернулися до місцевих управлінь ДАБІ та Держгеокадастру з проханням провести перевірку законності отримання землі громадою УПЦ МП та законності будівництва храму.
У понеділок, 5 лютого, кількадесят прихожан цієї церки на чолі з її настоятелем о. Володимиром Кузьо прийшли до Львівської облдержадміністрації, де вони вимагали зустрічі з Олегом Синюткою, потім вони пішли до Львівської міськради, а пізніше – до поліції. У такий спосіб вони вимагали, аби правоохоронці належним чином розслідували пожежу та покарали винних.