Армія США набирає на службу носіїв української мови, – ЗМІ

В американську армію цьогоріч пішли служити 100 носіїв української мови

08:00, 11 лютого 2015

Збройні сили США вирішили проблему взаєморозуміння військовослужбовців при виконанні програм співробітництва з українською стороною.

Як поінформували в прес-службі Пентагону, в поточному фінансовому році, що почався в США 1 жовтня 2014 року, в американську армію за контрактом прийняті 100 новобранців, які володіють українською мовою, передає російське агентство ТАСС.

Вакансії для них були відкриті в рамках програми «Прийом на військову службу, життєво важливий для національних інтересів» (Military Accessions Vital to National Interest – MAVNI). Вона існує вже близько десятка років, а минулої осені була продовжена на 2015 і 2016 роки. Її мета полягає в заміщенні армійських вакансій за різними вузькоспеціалізованим областями, включаючи не лише іноземні мови, але медицину і навіть релігію (служба капеланів).

У прес-службі запевнили, що набір носіїв української мови не був продиктований якоюсь «стратегічною потребою», а був складовою частиною поточної кадрової роботи.

У той же час там наголосили, що набір фахівців у рамках програми MAVNI здійснюється на виняткових для США умовах: від претендентів не потрібно не тільки американського громадянства, але навіть посвідки на постійне проживання в США. Досить бути придатним до військової служби за станом здоров'я, не мати серйозних проблем із законом, володіти розмовною англійською мовою і успішно пройти стандартну армійську перевірку на профпридатність. Стать значення не має, вік – від 17 до 34 років.

Всі ці дані вказані у зверненні до потенційних новобранців, яке один з армійських вербувальних центрів у штаті Техас скерував на адресу місцевої асоціації американців українського походження.

У ньому також вказувалося, що пошуком рекрутів, які володіють українською мовою, зайняті такі центри у всіх штатах, і що це – «ключова потреба армії на сьогоднішній день».

Звернення також поширювалося і через інтернет.

У прес-службі також повідомили, що вакансії для носіїв української мови вдалося заповнити майже одразу.

Тим часом газета The Washington Times повідомляє про нагальну підготовку Пентагону до відправки в Україну інструкторів для навчання бійців «національної гвардії країни, яка лише народжується». За інформацією видання, безпосереднє навчання приблизно 600 осіб має розпочатися на заході України наступного місяця, але "вже до 16 лютого адміністрація (президента США Барака) Обами за законом зобов'язана доповісти Конгресу про прогрес у навчанні та оснащенні українських сил безпеки».