Асоціація міст України у Львові хоче реформ виборчого законодавства

13:52, 28 квітня 2010

Львівське регіональне відділення Асоціації міст України пропонує внести зміни до ЗУ «Про вибори депутатів Верховної ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Про це 28 квітня під час круглого столу у Львові за участі мерів міст, які є членами відділення Асоціації, на тему «Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад» повідомив виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Баран.

Своє бачення реформування виборчого законодавства Асоціація виклала у таких чотирьох пунктах: проведення виборів депутатів місцевих ради за мажоритарною виборчою системою, одночасне проведення виборів депутатів місцевих ради та міських, селищних, сільських голів з встановленням однакового терміну їх повноважень, запобігання проведенню парламентських/президентських виборів разом з місцевими, посилення відповідальності депутатів місцевих рад шляхом обов’язкового звітування та через механізм відкликання їх виборцями.

Це бачення, зі слів заступника голови Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Віталія Загайного, і буде представлено представниками відділення на парламентських слуханнях щодо реформування виборчого законодавства, які відбудуться 12 травня 2010 року.

Окрім того, як наголосив під час круглого столу мер міста Жовква Євген Янушевич, у міській раді Жовкви представлено 33 депутати від 12 політичних партій.

«І кожен депутат біжить до свого очільника узгоджувати те чи інше рішення. Рада просто перетворюється у закритий клуб політичних партій на стороні. Виробляється позиція, далека від думки громади. Депутати не мають контакту з виборцями, відтак у нас більшість звернень громадян починають приносити не депутатам, а у виконавчі органи», – каже Євген Янушевич.

У свою чергу міський голова Яворова (Львівська область) Віталій Домашовець переконаний, що депутати місцевих рад повинні отримувати зарплатню, аби громада могла у них вимагати якісного виконання обов’язків. «Разом з тим, з рад потрібно відкликати не депутатів, а політичну силу. Проблема в тому, що загалом у органах місцевого самоврядування немає системи стримування і противаги. Якщо ВРУ може провести відставку президента, то місцеві ради відставити міського голову не можуть», – наголосив В.Домашовець.

Разом з тим, начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Любомир Зубач наголосив: «Не можна говорити про однозначне повернення до мажоритарної системи виборів. Є різні варіанти: відриті списки, змішана система. Разом з тим, політичні партії – це не погано. У цивілізованих європейських країнах – це представництво певного прошарку суспільства, певних поглядів. На жаль, в Україні депутати більше орієнтуються на партійні інтереси», – додав Любомир Зубач.