Асоціація з ЄС не дозволяє перебування ЧФ РФ в Україні, — політолог

17:00, 29 вересня 2013

Перебування ЧФ РФ на території України прямо порушує низку пунктів договору про Асоційоване членство України в ЄС, і ці недоліки не просто треба виправити, а зробити так, щоб територіально-водний ресурс України міг перейти у користування вітчизняного флоту та Європейським Миротворчим місіям ООН та НАТО.

Таку думку висловив політичний аналітик та голова Громадянського Комітету Національного Порятунку Павло Нусс, - пише УНН.

За його словами, з такими умовами Україна стане Східноєвропейським лідером з питань Європейської безпеки.

“ЧФ РФ є неконтрольованою військовою базою, яка діє на території України. Сирійській конфлікт та російська активність дали нам чітко зрозуміти — дії РФ не завжди можуть співпадати з інтересами Європи та безпосередньо України в інших можливих конфліктах, тому, подальше перебування ЧФ РФ на території України є неможливим суто з політико-економічних міркувань” — зауважив Нусс.

Він переконаний, після 2015 року почнеться виведення російського флоту з Криму та переоснащення його під Європейські стандарти.

“На сьогодні говорити про повне виведення ЧФ РФ з Криму зарано. Попереду у нас Президентські вибори, на яких головний фаворит кампанії не може діяти прямо у цьому питанні. На жаль, але в Україні проживає значна частина російсько-налаштованих виборців, які не підтримають цю ініціативу. А вже після виборів Президент буде мати можливість відкрито діяти та поглиблювати співпрацю в Рамках Україна-НАТО. Після 2015 року Росія розпочне виведення ЧФ РФ з території України. Враховуючи енергетичні перспективи після підписання Угоди про Асоціацію, Україна спокійно денонсує Харківську Угоду, яка не відповідає національним інтересам України. Звільнення Криму надає можливість переоснащати вітчизняний флот, та задіяти до співпраці НАТО та інші місії. Україна щорічно наповнюватиме бюджет мільярдами доларів, а місцеве населення отримає додаткові робочі місця” — підкресли Павло Нусс.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.