Сьогодні, 16 травня, під час громадських слухань проекту рішення "Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові у новій редакції" виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами України Роман Паламарчук та юрист асоціації Ірина Степанова подали пакет пропозицій до проекту. Вони заявили, що якщо зауваження та пропозиції не будуть враховані, асоціація буде вимушена подавати на розробника проекту регуляторного акуту до адміністративного суду з метою захисту своїх прав і законних інтересів.
Як поінформувала у коментарі І.Степанова, "сьогоднішня подія не має статусу громадських слухань, оскільки порушено закон "Про регуляторну політику у сфері господарської діяльності". Не було опубліковано оголошення про оприлюднення проекту регуляторного акту. Також він не містить аналізу регуляторного впливу і економічного обґрунтування перегляду тарифів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами у Львові".
Щодо самого проекту правил, то, за словами юриста, він містить низку колізій. "Є внутрішні протиріччя, і багато протиріч із Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів. Рішення, ухвали органів місцевої влади не повинні доповнювати чи змінювати, не можуть суперечити актам центрального органу виконавчої влади", - прокоментувала І.Степанова.
Асоціацію непокоїть нововведення, яке передбачає отримання дозволу на розміщення об’єктів зовнішньої реклами через "Дозвільний офіс". "Ця структура не передбачена чинним законодавством, в тому числі законом "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", оскільки до об’єктів на які розповсюджується цей закон не відносяться рекламні засоби", - пояснила юрист.
Вона резюмувала, що Асоціації зовнішньої реклами України не матиме претензій, якщо "будуть враховані норми проектування - розробки акту, подання до відповідного нормотворчого органу, громадські слухання, а також наші пропозиції по суті".
Сьогодні, 16 травня, у Львівській міській раді пройшли громадські слухання проекту рішення "Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові у новій редакції".
Як поінформувала в.о. начальника управління міжвідомчих проектів Олена Святій, нова редакція відрізняється від попередньої зміною процедури оформлення дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами. Запропоновано проходження процедури через "Дозвільний офіс". У процедурі виписано причини можливих відмов у задоволенні заяв на розміщення об’єкту зовнішньої реклами. Також пропонується збільшити термін дії дозволу на розміщення таких об’єктів: для зони ЮНЕСКО та історичного ареалу Львова - з одного до 2 років, у решті місць - до п’яти.
Як поінформував начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста управління архітектури Львівської міської ради Володимир Сколоздра, переглянуто рекламно-містобудівне зонування міста. Нові правилами пропонується встановити такі зони: зона ЮНЕСКО, зона історичного ареалу, зона транспортних вузлів та магістралей та зону сучасної забудови. Зонування накладає певні обмеження щодо розміщення тих чи інших рекламних конструкцій. Правила також передбачають класифікатор рекламних конструкцій, встановлення яких дозволяється у Львові.
Також у проекті правил детально виписані вимоги щодо розміщення зовнішньої реклами, до елементів та матеріалів спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вимоги щодо дизайну цих конструкцій, щодо змісту та мови зовнішньої реклами.
Окрім цього, запровадження нових правил розміщення зовнішньої реклами у Львові передбачає перегляд тарифів на їх розміщення. Про це поінформувала директор КП "Адміністративно-технічне управління" Інна Свистун. Вона повідомила, що для більшості зон вони зростають помірковано, суттєво зросте плата за розміщення об’єктів реклами лише у зоні ЮНЕСКО.