Асоціацію з Україною можуть відкласти до 2014 року, – глава МЗС Польщі

15:10, 30 жовтня 2013

Європейський Союз може перенести підписання угоди про асоціацію з Україною на 2014 рік, якщо українська влада не встигне виконати всі необхідні умови для підписання цього документа до саміту "Східного партнерства" в листопаді цього року. Про це сказав глава польського міністерства закордонних справ Радослав Сікорський в ефірі PolsatNews.

Польський дипломат зазначив, ЄС може підписати угоду про асоціацію з Україною разом з підписанням аналогічних угод з Грузією та Молдовою, з якими такі документи планується парафувати на найближчому саміті СП, передає УНІАН.

"Альтернативою є те, що з Україною також підпишемо наступного року", – сказав він, коментуючи можливість зриву підписання наприкінці листопада. Сікорський сказав, що звільнення з ув'язнення екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко залишається "під знаком питання", закликавши українську владу не затягувати з виконанням усіх необхідних умов до останнього моменту.

"Від України залежить, чи вона виконає умови асоціації з Євросоюзом та стане на шлях, який може привести до членства в Європейського Союзі. Така є ставка. Маємо надію, що президент України зробить те, що потрібно, аби цю країну поставити на цей шлях", – сказав міністр.

При цьому він назвав ганебним непідписання угоди про асоціацію з Україною на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі "для тих, хто це обіцяв". "Треба завершити реформу української прокуратури, виборчого законодавства та вирішити справу вибіркового правосуддя, а саме використання судової системи для ліквідації політичних ворогів", – вказав Радослав Сікорський. Сікорський додав, що вирішення "справи Тимошенко" потрібно знайти спільно з представниками спеціальної місії Європейського парламенту Олександром Кваснєвським та Петом Коксом.

Як повідомлялося, раніше представники Європейського Союзу заявляли, що у випадку зриву підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді цього року документ може бути підписаний лише після наступних виборів українського президента 2015 року.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.

Зазначимо, що міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що угоду з ЄС не підпишуть без «зеленого світла» від Кокса і Кваснєвського. 15 жовтня 2013 року місію Кокса-Кваснєвського продовжили до середини листопада.

Додамо, що в ЄС уже підготували проект резолюції щодо асоціації з Україною.