Телескоп ALMA в Чилі зареєстрував пил в околицях найближчої до Сонця зірки Проксіми Центавра. Це свідчить про наявність планетної системи біля зірки, вважають астрономи Європейської південної обсерваторії.
Як зазначається, світіння холодного пилу спостерігалося на відстані від однієї до чотирьох астрономічних одиниць (1 АО = відстані від Землі до Сонця, - ред.) від зірки Проксима Центавра. Дані спостережень також говорять про можливе існування ще більш холодного пилового поясу, а можливо і багатокомпонентної планетної системи. У Сонячній системі присутні схожі структури значно більшого розміру; вважається, що такі пояси складаються з кам'яних і крижаних часток, яким не вдалося сконденсуватися в планети.
Основний автор нового дослідження Гіллем Англаде з Інституту астрофізики Андалусії (CSIC) в Гранаді (Іспанія) пояснив, що відкриття пилу навколо Проксіми - дуже важлива знахідка. «Після відкриття землеподібної планети Proxima b це перше свідчення існування у найближчої до Сонця зірки багатокомпонентної планетної системи, а не просто однієї планети», - зазначив він.
Отримані на ALMA дані, дозволяють також припустити що навколо Проксіми є й інший, ще більш холодний пояс пилу вдесятеро далі першого. Якщо це так, то природа цього пояса загадкова. Обидва пояса набагато дальше від Проксіми, ніж планета Proxima b, орбіта якої знаходиться від материнської зірки всього у чотирьох мільйонах кілометрів.
«Ці спостереження свідчать про те, що Проксима Центавра, можливо, має багатокомпонентну планетну систему з багатою історією взаємодій, які і привели до формування пилового поясу. Інформацію про положення інших, поки не виявлених планет цієї системи можуть дати подальші дослідження», - вважає Гіллем Англаде.
До слова, Проксима Центавра - найближча до Сонця зірка. Це слабкий червоний карлик, розташований у чотирьох світлових роках від нас у південному сузір'ї Центавра (Кентавра). Точно відомо, що навколо нього обертається схожа розміром на Землю планета Proxima b. Її виявили у 2016 році. Наразі це найближча до нас екзопланета.