Аваков не бачить проблеми в тому, що «Динамо» позбувається своїх спортивних баз у Львові

19:38, 30 червня 2016

Міністерство внутрішніх справ не бачить проблеми в тому, що обласна організація товариства «Динамо» продає свої спортивні споруди.

«… порушень не виявлено. Відчуження майна, яке перебуває в оперативному управлінні Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» проведено відповідно до пункту 5 Статуту Товариства», — відповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на депутатський запит одного з нардепів.

Ще на початку 2000-х вона володіла шістьма спорткомплексами у Львові. Але останніми роками зали та стадіони почали зникати. А на їхньому місці повиростали елітні житлові будинки. Щоправда, за ці роки товариство «Динамо» за гроші інвесторів побудувало й два нові комплекси.

«Направді ми не втратили жодного комплексу. Якщо спортивна споруда вже застаріла і ми її не можемо використовувати, то ми можемо дати туди інвестора, і він замість старої споруди збудує нам нову», – пояснює перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Яцковець.

Схема така — інвестору віддають ділянку, а натомість він зводить споруду на території вже існуючих комплексів. Але наскільки такий обмін рівноцінний? В самому «Динамо» такі питання вважають не коректними.

Замість залу важкої атлетики на вулиці Єфремова виросла елітна багатоповерхівка.
За привабливу ділянку в районі Алтайських озер інвестор побудував комплекс на три зали на вулиці Янева – на головній динамівській базі у Львові.

«Це місце у мене викликає велику ностальгію, бо більше 10 років я тут тренувався. Це був такий зал з душею. Ми сюди бігли після уроків і з нетерпінням чекали, коли вже почнеться тренування. Зараз я вже не тренуюся на «Динамо», але бачу, що воно все в занедбаному стані. Тобто зал збудований новий, але він вже далеко не в тій кондиції. Я згадую, які кілограми піднімали у старому залі провідні важкоатлети, які там були результати. Зараз такого немає навіть близько в новому залі «Динамо», – пригадує стронгмен Володимир Рекша.

Потім тій же ж компанії – «Інтергалбуд» – віддали під забудову ділянку на Науковій, де був стрілецький тир.

«Тир вже розвалювався практично. Він був в аварійному стані», – пригадує директор нового динамівського стрілецького тиру Петро Мазур.

Забудовник звів десятиповерхівку на 190 квартир, а за це збудував для «Динамо» новий тир, знову ж таки на Янева. Ним тут дуже пишаються. Грошей вистачило навіть на хороше обладнання, та зекономили на просторі.

«Ми займаємося підготовкою спортсменів з пістолета. Щоби готувати спортсменів з гвинтівки треба мати 50 метрів. В нас їх немає, тому що бракувало коштів і тим більше, територія маленька, не було такої великої території, щоби побудувати», – додає Петро Мазур.

Настаріші тенісні корти Львова – на вулиці Зеленій – товариство «Динамо» відчужило аби погасити кредит. Львовом ширяться чутки, що тут має з'явитися багатоповерхівка. Але у нового власника, знову ж таки, за чутками, начебто є проблеми зі зміною цільового призначення земельної ділянки, тому корти ще працюють.

Та керівництво «Динамо» заперечує таку інформацію. Комплекс, кажуть, віддавали з тією умовою, що там мусить залишитися спортивна споруда.

«Тоді була позиція депутатів Львівської міської ради, щоби викупити це майно для суспільних потреб з метою збереження там власне, спортивного комплексу. Але нас запевнили, що ця споруда буде і надалі працювати як спортивний комплекс», – розповідає начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.

Наразі корти залишаються у структурі «Динамо», але працюють – на пташиних правах.

«Сказали, що до 1 травня цього року. Тепер ще на рік продовжили. Щось то там в нового власника не виходить, те, що він хоче і нас не вигадяють», – розповіла нам жіночка на вахті.

А от до спорткомплексу «Динамо» на вулиці Янева на перший погляд і не прискіпатись. Тут проводять змагання і гартуються володарі олімпійських ліцензій. За останні роки, з'явилися декілька нових залів. А ще 15... елітних особняків на колишній території бази. Та землею, – кажуть в «Динамо», – знову ж таки пожертвували задля благої справи. За неї інвестор побудує готель для спортсменів, які приїздять на змагання.

Відкритий бассейн «Динамо» на вулиці Стуса преживає не найкращі часи. Сам комплекс працює, але в басейні вже понад десятиліття немає води. В споруді активно здають приміщення в оренду. Щоправда, кажуть, не є не так багато охочих орендувати, як би хотілося. Басейн обіцяють реставрувати. На це вже є рішення президії «Динамо», та грошей ще нема.

«Не секрет, що інвесторів на ці спортивні споруди приходить багато, але інвестори – це ті, які хочуть отримати з цих спортивних споруд якісь площі, землю та зиск», – зазначив перший заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Яцковець.

На сам басейн зазіхати ніхто не дасть, – запевняє Віктор Яцковець, але в «Динамо» не відкидають, що і в цьому випадку застосують перевірену схему: «ми вам землю, ви нам – басейн». Тим паче, що розігнатися є де, бо комплекс має 2 гектари 30 соток власної території.

«Таке враження, що свідомо просто його доводять до банкрутства. Тому що там прекрасне місце, зелена зона і, очевидно, комусь з часом там теж хочеться якісь житлові будинки побачити», – заявив народний депутат України Любомир Зубач.

Чому «Динамо» так легко прощається зі своїми комплексами, – це нардеп спробував з'ясувати в Міністерстві внутрішніх справ.

«Відповідь зводиться до того, що порушень не виявлено, що майно відчужено згідно чинного законодавства. Люди собі на спорті роблять бізнес, на жаль», – каже Любомир Зубач.

Відтак депутат збирається витребувати документи і з ними пообіцяв піти в прокуратуру.