На вулиці Костюшка у Львові балкон мало не вбив дівчину: на хідник впала опора балкону. Брила була така важка, що її, аби прибрати, вантажили п'ять комунальників. На щастя, все обійшлось переляком. Тим часом власники балкону і міська рада не можуть дійти згоди ― хто би мав ремонтувати фасад.
Квартира з балконом належить львів'янці Христині. Жінка переконана, що фасад будинку ― не її турбота.
«Не самий балкон, а фасад брили обвалився. Я вважаю, що ми не відповідаємо за це...Я не могла побачити, що він аварійний, і що він в якомусь такому поганому стані, бо я не маю відповідної освіти», — розповідає власниця квартири Христина.
Жінка впевнена, що аварійність балкону мали заздалегідь визначити комунальники.
За словами райадміністрації, аварійність дійсно має перевіряти ЛКП. Однак в цьому будинку вони її не помітили: підпора виглядала точнісінько, як інші три. А навіть, якщо б комунальники сповістили, що балкон є аварійним, ремонтувати його б мали власники.
«Мешканка мала би якось братися і ремонтувати свій балкон, який врахований в площу квартири. Ліцензованою організацією розробляється проект чи реставрації, чи капітального ремонту балкону, де проектант всі речі мав би враховувати», — розповів заступник голови Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.
І всі ці процедури має робити власник, якщо ж будинок пам'ятка архітектури ― треба звернутись в управління охорони історичного середовища. Тоді вже буде йтися про спільне фінансування.
Нагадаємо, лише на початку лютого впав елемент консолі з балкона на Степана Бандери. А в Галицькому районі вже понад 100 балконів визнано аварійними. В райадміністрації обіцяють створювати комісії, які визначатимуть аварійність. Однак відремонтувати всі приватні балкони нереально. На їхню допомогу можуть розраховувати балкони загального користування. Приватні ж ― на совісті мешканців.