Австралійський письменник Річард Фленаган став лауреатом Букерівської премії-2014 за роман "Вузька дорога на далеку північ". Про це було оголошено у вівторок у лондонській ратуші Ґілдхолл, повідомляє Newsru.ua.
З 2014 року на Букерівську премію зможуть претендувати автори з усього світу, які пишуть англійською.
53-річний автор отримав нагороду з рук дружини наслідного принца Чарльза, герцогині Корнуольської Камілли. Він також став володарем чека на 50 тисяч фунтів.
Дія книги "Вузька дорога на далеку північ" відбувається під час Другої світової війни в японському таборі для військовополонених країн-союзників, які будували залізницю між Бірмою і Таїландом, відому як "дорога смерті". Батько автора був ув'язнений у цьому таборі. На написання роману у нього пішло майже 12 років.
Член журі Ентоні Кліффорд Грейлінг назвав книгу чудовою історією кохання, а також розповіддю про людські страждання і товариство. З його слів, фахівцям знадобилося близько трьох годин, щоб дійти єдиного рішення щодо переможця.
Нинішнього року в короткий список увійшли твори, присвячені переважно сучасній епосі, на відміну від колишніх років, коли серед претендентів на Букерівську премію були широко представлені історичні романи.
Раніше британську Букерівську премію могли отримати тільки англомовні письменники з Великобританії, Ірландії та країн Співдружності. Цьогоріч до участі в конкурсі були допущені автори з будь-якої країни, які пишуть англійською, що відкрило дорогу до нагороди для письменників зі США.
Торік новозеландська письменниця Елеанор Каттон стала лауреатом Букерівської премії за найкращий художній твір англійською мовою в 2013 році. Каттон отримала премію за історичний роман "Світильники" (The Luminaries), що розповідає про загадкове вбивство за часів "золотої лихоманки" в Новій Зеландії в 1866 році.
У 2012 році володарем премії стала британка Хіларі Мантел, яка удостоювалася нагороди також і в 2009 році. Вона стала першою жінкою і першим письменником зі Сполученого Королівства, якій цей приз присудили двічі.