Канцлер Австрії Себастіан Курц заявив, що російська і китайська вакцини від коронавірусу можуть вироблялися в Австрії після того, як обидві вакцини будуть схвалені. Про це Курц сказав у інтерв’ю Welt am Sonntag.
За його словами, Австрія обов'язково спробує надати виробничі потужності вітчизняних компаній для виробництва російських або китайських вакцин.
«Йдеться про те, щоб отримати якомога більше безпечної вакцини якомога швидше - незалежно від того, ким вона була розроблена», – підкреслив Курц.
Він також сказав, що готовий зробити щеплення вакцинами Sputnik V або китайським препаратом.
«Вакцини – це про ефективність, безпеку і доступність, а не про геополітичні битви», – додав Курц.
З подібною ж заявою виступив і прем’єр Словаччини Ігор Матович. Він не виключив, що в країні могла б вироблятися російська вакцина.
За словами Матовича, російський виробник намагається виготовити вакцину у тій країні, де її розповсюджує. Прем’єр сказав, що не хоче підносити геополітичні інтереси вище інтересів людей.
Що зараз відбувається з російською вакциною
«Спутник V» – препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії.
У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених.
Самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
Проте пізніше один з розробників «Спутник V» заявив, що вакцина може не допомогти захиститися від Covid-19, «якщо в людини під час вакцинації був стресовий стан».
У грудні препарат проходив подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване клінічне випробування, тобто дослідження препарату ще не завершили, а людей уже вакцинували.
Станом на початок лютого «Спутник V» схвалили до використання регулятори декількох країн — Білорусі, Аргентини, Венесуели, Алжиру, Сербії, Парагваю, Болівії.