Через неналежний догляд більшість протипаводкових споруд, зведених за часів Австро-Угорщини на Дністрі і його притоках, зруйнована. Відновити старі та побудувати нові сьогодні взялися на Старосамбірщині, яка щороку потерпає від потужних паводків.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ТКС.
«За часів Австро-Угорщини на території сучасної Старосамбірщини річок було укріплено багато і якісно», - розповідає Роман Батючок, заступник голови райдержадміністрації Старосамбірського району, де сьогодні тривають масштабні протипаводкові роботи. За його словами, то були в основному кам’яні перепади. Їх сто років тому австрійські інженери споруджували на Дністрі і його притоках, аби стабілізувати береги і зменшити швидкість течії.
Упродовж останніх десяти років більшість із них знищено. Як стверджує Роман Батючок, причин цьому є кілька: збільшення кількості опадів унаслідок глобальних змін клімату, а також неналежний догляд за спорудами.
Батючок стверджує, лише сьогодні уперше за останні двадцять років на Львівщині ведуться масштабні протипаводкові роботи. Відповідно до Державної програми реалізовується Інвестиційний проект комплексного протипаводкового захисту Львівської області. У межах проекту працівники будівельної компанії ТКС відновлюють старі австрійські перепади, а також зводять нові, уже за сучасними технологіями.
За словами спеціалістів компанії, у Європі такі гідротехнічні споруди слугують людям уже понад 400 років. «На Львівщині таким спорудам заледве по 100 років. Однак, за належного догляду, старі австрійські перепади могли б захищати від донної ерозії ще як мінімум років 50», - переконані у ТКС.