«Автонавантажувач» заплатить ₴6 млн за втрачені мобілізаційні резерви

17:12, 12 січня 2016

Військовій прокуратурі через півтора року вдалось відсудити 6 млн грн у «Львівського заводу «Автонавантажувач» за втрачені підприємством матеріальні цінності мобілізаційного резерву.

Справа розглядалась у Господарському суді міста Києва ще з вересня 2014 року. Як повідомоляли «Наші гроші.Львів», у грудні 2014 року суд відхилив позов Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України і вирішив, що ВАТ «Львівський завод «Автонавантажувач» не повинен платити за втрачений мобілізаційний резерв на суму 6,01 млн грн. Проте 11 січня 2016 року військовій прокуратурі вдалось відстояти свій позов в тому ж суді.

На зберіганні ВАТ «Львівський завод «Автонавантажувач» знаходились матеріальні цінності мобілізаційного резерву, що підтверджується відповідною постановою Кабміну з грифом «Таємно». Йдеться про ресурси призначені для термінового розгортання військового виробництва та ремонту військової техніки. У законі України «Про державний матеріальний резерв» написано:  «…запаси  матеріально-технічних  та сировинних  ресурсів,  призначених  для  забезпечення  розгортання виробництва  військової  та  іншої промислової продукції,  ремонту військової техніки та майна  в  особливий  період,  розгортання  у воєнний  час  робіт  по  відновленню  залізничних та автомобільних шляхів».  

Згідно з матеріалами справи, ще у листопаді 2000 році спеціалісти Львівської міжобласної інспекції Держкомрезерву України з’ясували, що завод, на якому перебували матеріальні цінності Державного резерву України, не забезпечує їх належне зберігання. У 2003 році втрати оцінили у 6,01 млн грн. Прокуратура неодноразово ставила питання про термінове повернення матцінностей, проте цього зроблено не було, відтак, вже у 2014 році нарешті подала позов про відшкодувати вартості втраченого майна.

Згідно з законом України «Про державний матеріальний резерв», державний резерв матеріальних цінностей є недоторканним і може використовуватися лише за рішенням Кабінету Міністрів України. Зберігач зобов’язаний повернути такі цінності за першої ж вимоги Кабміну, навіть якщо термін зберігання ще не завершився.

Цікаво, що в попередньому рішенні, суд визнавав, що завод не забезпечив збереження матеріальних цінностей і не виконав своїх зобов’язань, а тому повинен повернути їх, а не вартість майна.

Крім того, два роки тому – у грудні 2013 року » Львівська прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері порушила кримінальне провадження щодо посадових осіб ВАТ «Львівський завод «Автонавантажувач».