Впродовж восьми років триває судова тяганина щодо уточнення суми платні за приміщення майстерні на вул. Героїв УПА, 36 у Львові, яку орендує авторський колектив пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові. Про це 4 серпня на прес-конференції повідомив архітектор, співавтор пам’ятника Юрій Хромей.
Водночас у коментарі ZAXID.NET Юрій Хромей розповів, що колектив зі спорудження пам’ятника Шевченку отримав приміщення, уклав договір оренди, згодом виникла потреба переукласти цей договір.
«Ми вклали кошти для ремонту, адже приміщення були в жахливому стані… Угоду було сфальсифіковано, орендну плату було нараховано не за формулою, а завищену. Я думав, що це була механічна помилка, я звернувся усно, щоб її виправили… Орендна плата була завищена від тої, яка мала бути за формулою, більш ніж на 50%. Потім я звернувся з листами, але були відписки… Мені нічого не залишалось, як звернутися в суд. З 2003 року і досі тривають суди. Ми пройшли всі судові інстанції. Зараз справа знову в Галицькому суді», – розповів Юрій Хромей.
З його слів, митці сплачували за сумою, яку нараховувало міське управління комунального майна.
«Місячна оренда становить близько 300 грн, адже це маленька площа – 30 кв. м, комерційного інтересу приміщення не становить. Це приміщення першого поверху прибудованого флігеля», – сказав Юрій Хромей.
Він додав: «Я вже звертався з мировою». Однак наразі, каже митець її не укладено.
Довідка ZAXID.NET
Пам’ятник українському поету Тарасові Шевченку у Львові розташований на проспекті Свободи в центрі міста. Праворуч фігури поета стоїть «Хвиля національного відродження» – 12-метрова символічна стела з фігурними рельєфами. Пам'ятник відкрито 24 серпня 1992 року, а асі роботи щодо спорудження завершено 1996 року.
рішення про спорудження у Львові пам'ятника Тарасу Шевченку прийнято 22 червня 1987 року. Його спорудили за проектом скульпторів Володимира й Андрія Сухорських та архітекторів Юрія Диби та Юрія Хромея.
Урочисте відкриття пам'ятника Шевченку відбулося 24 серпня 1992 року, на річницю прийняття декларації незалежності України, а рівно через чотири роки був відкритий 12-метровий елемент пам'ятника – бронзова «Хвиля Національного Відродження». Висота постаті становить 4,45 м.