Якби в ІТ-галузі було політичне представництво, то вони б вийшли з засудженням, з’явились би матеріали в медіа про «хороших» айтішників, про те скільки роблять для фронту і т.д. Та і в принципі велась би системна піар робота. Оскільки такої системної роботи над іміджем галузі немає, то люди запам’ятають статтю про айтішників, які виїхали невідомо як і повернуться, якщо тут їм все підготують – перемогу, відбудову, боротьбу з корупцією і, звісно, цього блондина біля Бохо [на головному фото].
Здавалось би, ну і що, айтішники живуть своє найкраще життя, імідж галузі не впливає на окремого представника галузі. Але це не так. Залишу для власних фантазій айтішників те, що вони будуть вигрібати на побутовому рівні, оці всі «знаємо ми вас айтішників», «бидло», «нові бариги». Зосередимось на тому, що отримає галузь.
Нові партії не захочуть в свої програми включати щось про ІТ галузь. Провести якийсь закон стане важче. Знову підніметься питання про ФОПи і 5%. Це зараз здається якимись віддаленими перспективами, але такі речі серйозно можуть вдарити по галузі й добробуту представників галузі в майбутньому.
Ще 2-3 таких інформаційних приводи протягом пів року і вже не допоможуть ніякі інфографіки про розмір валютної виручки сектора, співставного з аграріями та металургами, чи про стимулювання ВВП країни через високий рівень споживання.
Перевірити мої слова дуже легко, спитайте в сусіда/приятеля/перехожого, що перше спадає на думку коли він уявляє айтішника і які образи виникають на внутрішньому екрані, коли уявляє аграрія. Знаємо про аграріїв, що вони потерпають, але героїчно працюють, розміновують, сіють, жнуть, експортують. Їх інфраструктуру знищує ворог, але вони працюють та ще й додають країні додаткову цінність, бо годують світ. А що ми знаємо зараз про айтішників?
То що ж робити? Оскільки діяти треба швидко, то бачу лише такий варіант – одна компанія бере на себе відповідальність, і починає вступатись за всю галузь. Потім доєднуються інші, створюється асоціація. Це не складно, головне почати.
Скиньте це знайомим айтішникам. Допоможу з першими кроками, щоб на старті не наробили помилок.
А всім іншим хочу сказати: політика – це не брудна справа, нею треба займатись. Політичні комунікації це не складно, вони потрібно кожному бізнесу. Всі корпоративні конфлікти, з якими мала справу останні років 15 так чи інакше вирішувались саме політичною комунікацією.