Україна не прагне негайно вступати до Євросоюзу, однак при укладенні Угоди про асоціацію наполягатиме на включенні до неї перспективи свого членства в ЄС. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі у вівторок, 4 жовтня, із Головою Національної Ради Австрії Барбарою Праммер.
«Україна взяла курс на європейську інтеграцію, але це зовсім не означає, що завтра ми подаватимемо заявку на вступ до ЄС. Але ми, як країна, повинні мати європейську перспективу», - наголосив Микола Азаров.
Він додав, що відповідно до статті 49 Лісабонської угоди, будь-яка країна, яка територіально знаходиться у Європі, має право на європейську перспективу.
Барбара Праммер своєю чергою заявила, що потенціал для розширення ЄС існує, і європейські країни повинні мати перспективу приєднання до Євросоюзу.
«Кількість країн-членів ЄС зросла до 27, але я гадаю, що цією кількістю потенціал розширення ЄС далеко не обмежується, і інші країни повинні мати перспективу приєднання до Союзу», - сказала вона.
Глава українського уряду висловив сподівання, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана до кінця року, і в ній буде прописана перспектива приєднання України до ЄС.
«Ми розраховуємо, що до кінця року підпишемо цю угоду. Зрозуміло, що у такому складному питанні ми не ставимо перед собою певних термінів, але є всі підстави думати, що буде саме так», - сказав прем'єр-міністр.
Водночас Микола Азаров поінформував, що Україна також завершує переговори про створення ЗВТ з ЄС. Зокрема він позитивно оцінив останній раунд переговорів з Єврокомісією, в результаті яких сторони домовилися про збільшення українських зернових експортних квот, повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
Однак досі залишаються невирішені питання, зокрема, щодо насіння соняшника. Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна ввела мито на експорт насіння соняшника, що дало змогу стати великим виробником соняшникової олії, а Єврокомісія зараз наполягає на відміні такого мита.
«Ми не можемо зрозуміти цю вимогу, оскільки основні маслопереробні заводи знаходяться не у Європі, а в Туреччині. Чому так Європа переживає за Туреччину? Ми готові постачати олію і в Європу, і в Туреччину», - підсумував Микола Азаров.