Азаров каже, що береться з корупцією так, як рекомендувала ПАРЄ

21:20, 26 березня 2013

Кабінет Міністрів України у своїй діяльності максимально враховує рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи, запевнив прем’єр-міністр Микола Азаров президентам ПАРЄ Жан-Клода Міньйона під час сьогоднішньої зустрічі в Києві.

Він нагадав, що 4 березня уряд ухвалив План заходів з удосконалення виборчого законодавства, і нині над ним працюють провідні вітчизняні фахівці. Проводитимуться й консультації з представниками ПАРЄ та Венеціанської комісії, інформує Урядовий портал.

Прем’єр-міністр також запевнив, що уряд врахує рекомендації ПАРЄ та GRECO щодо заходів з протидії корупції.

За словами Миколи Азарова, в Україні тривають роботи з реформування системи правосуддя та кримінальної юстиції. Зокрема, за його словами, завдяки ухваленню нового Кримінального процесуального кодексу значно зменшилася кількість підозрюваних, які утримуються під вартою.

Він також додав, що уряд розробляє концепцію реформування правоохоронних органів.

«Зараз ведуться роботи з удосконалення законодавства щодо ролі Вищої ради юстиції та зміни порядку добору суддів та проект концепції реформування правоохоронних органів. У результаті цієї реформи міліція стане цивільним відомством», – сказав Микола Азаров.

У свою чергу Жан-Клод Міньйон зазначив, що ПАРЄ позитивно сприймає реформи, які відбуваються в Україні, зокрема у сфері виборчого законодавства та кримінально-процесуальної системи.

«Ми надзвичайно уважно і позитивно сприймаємо всі ті реформи та плани, які пов’язані з виборчою та кримінально-процесуальною системами», – сказав він.

Нагадаємо, торік Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня прийняла резолюцію щодо України "Функціонування демократичних інституцій в Україні". «За» резолюцію проголосували 69 депутатів, проти - 8, утрималися - 14. Серед основних положень резолюції – занепокоєння судовою системою в Україні, стурбованість станом здоров’я Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, заклики звільнити колишніх членів уряду й дати їм можливість конкурувати на майбутніх парламентських виборах, рекомендації щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу. Відтак, у разі, якщо не буде дотримано цих рекомендацій, Парламентська асамблея Ради Європи готова застосувати санкції  до України.

Президент Віктор Янукович 27 січня на українській ланч-конференції в Давосі назвав резолюцію ПАРЄ з критикою української влади корисною.

Як повідомляв сьогодні ZAXID.NET, співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ приїдуть в Україну 15-16 квітня.