Українська влада поки не наполягає на введенні другої державної мови. Такий висновок можна зробити із заяв прем'єр-міністра Миколи Азарова в інтерв'ю Володимиру Познеру на російському Першому каналі.
"Перш за все, ухвалення цього закону це реакція на те, що та влада, яка управляла Україною протягом попередніх п'яти років, займалася витісненням російської мови з усіх сфер спілкування. І займалася цією політикою досить активно", - зазначив він.
Азаров нагадав, що український уряд, на чолі з Юлією Тимошенко, свого часу прийняв "рішення, що забороняє дітям на перервах, та й вчителям теж, зрозуміло, розмовляти російською мовою".
"Якщо ми продекларували прагнення йти в Європу, треба брати від Європи найкраще. У Швейцарії чотири державні мови, у Фінляндії - дві", - уточнив він.
Відповідаючи на питання, чи є він прихильником того, щоб російська мова стала державною нарівні з українською, прем'єр заявив: "В даному випадку ми поки наполягаємо на прийнятті закону, який закріплює в тих регіонах, де російська мова є досить поширеною, права людей вчитись, звертатись до держустанов, право людей спілкуватися рідною для них мовою".
"Ми вважаємо, що треба рухатися так, як дозволяє ситуація в країні", - підсумував Азаров.
Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, що його внесли народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнято не було.
Однак, 5 червня, за словами лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка «опозиція проявила себе не в кращому плані», і законопроект було прийнято у першому читанні 234 голосами. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.
Опозиційні депутати вже повідомили, що будуть фізично протистояти ухваленню цього закону.
Нагадаємо, ZAXID.NET ініціює збір підписів, щоб не допустити прийняття антиукраїнського законопроекту Ківалова-Колесніченка. Якщо Ви розділяєте нашу думку, підпишіться під цим листом, вказавши своє прізвище, ім'я, рід занять та населений пункт. Ми надішлемо його Президентові України та Голові Верховної Ради України напередодні другого читання. Наша мова – українська!