Азаров похвалився перед МВФ позитивним сальдо в торгівлі

20:30, 9 квітня 2013

Уперше за останні роки в Україні зафіксовано позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з місією Міжнародного валютного фонду, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«В економіці ситуація керована. Ми розраховуємо вийти на зростання ВВП, яке заплановане у держбюджеті. Доходи бюджету у першому кварталі по факту перевищили ті, які ми передбачали. У нас зафіксовано скорочення імпорту, певне збільшення експорту. В результаті вперше у нас зафіксовано позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. Воно поки що зовсім невелике, але це також оптимістичний показник», – сказав глава уряду. Тому він в цілому оптимістично дивиться на продовження співпраці з МВФ і є її послідовним прихильником.

Він підкреслив, що Україна вчасно розраховується за всіма зовнішніми зобов’язаннями. «З 2011 року ми не отримали жодного цента допомоги від МВФ. За цей час багато країн отримали багатомільярдні позики від МВФ і ще не вирішили своїх проблем», – зауважив прем’єр-міністр.

Своєю чергою глава місії МВФ Крістофер Джарвіс зазначив, що місія провела плідні переговори як з урядовцями, так і з представниками Нацбанку України. «У нас відбулося багато зустрічей і дискусій і з Національним банком, і з урядом. За останній час оцінка загального економічного стану України не зазнала особливих змін. Останні кілька місяців були досить сприятливими для України. Зокрема, дещо послабилося напруження щодо обмінного курсу. І нам приємно відзначити, що за останні кілька місяців в Україні економічна ситуація не погіршилася», – сказав він.

Голова місії МВФ також представив Миколі Азарову нового постійного представника МВФ в Україні Жерома Ваше, який з 1 травня поточного року замінить на цій посаді Макса Альєра, що обіймав цю посаду впродовж останніх чотирьох років.

Нагадаємо, 27 березня місія МВФ прибула до України для зустрічей із владою. Місія працюватиме в Києві до 10 квітня. Мета візиту місії - продовження переговорів про укладення нової угоди stand by.

Востаннє місія МВФ відвідувала Київ 29 січня-12 лютого.

Попередня програма кредитування stand-by закінчилася в кінці 2012 року. Фонд надав Україні всього 3,4 мільярда, призупинивши інші виплати, оскільки Україна не виконала низку вимог, зокрема, не були підвищені тарифи на газ і теплопостачання для населення.

У січні цього року Україна погасила транш по кредиту МВФ у розмірі 408 млн дол, однак виплати по кредиту суттєво вплинули на зміну розміру національних валютних резервів.