«Україна вітає парламентські вибори, які нещодавно відбулися в Білорусі», –заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з білоруським колегою Михайлом М’ясниковичем.
«Ми вітаємо те, що ви пройшли вибори, сформували свою нову законодавчу владу і тепер можете рухатися далі, ніщо вас тепер не стримує. Ми, навпаки, перебуваємо у стадії виборів – 28 жовтня у нас будуть вибори до нашого парламенту. І тому в країні кипить, вирує відповідна робота», – сказав Азаров.
Європейський Союз та інші міжнародні організації вважають, що парламентські вибори в Білорусі минулої неділі не були ні вільними, ні справедливими.
У заявах різних міжнародних організацій відзначаються насамперед не рівні умови, створені на виборах для представників опозиції, відсутність доступу до ЗМІ, тиск на кандидатів і виборців та порушення в перебігу самого голосування. Вказується також на те, що низка представників опозиції й надалі перебувають у в’язницях.
Внаслідок виборів до парламенту не було обрано жодного кандидата від опозиції. Провідні опозиційні сили Білорусі бойкотували ці виборів і не визнають їхніх результатів.
Нагадаємо, вибори в Білорусі визнали такими, що відбулися – понад 50% виборців проголосували на виборах депутатів Палати представників Національних зборів п'ятого скликання станом на 14.00. У списках виборців – понад сім мільйонів осіб. Майже 26% з них, за даними ЦВК Білорусі, проголосували достроково – для цього закон передбачає п’ять днів перед днем голосування. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив на виборчій дільниці: "Хай заздрять, як у нас проходять вибори. Нудно і спокійно – це щастя для народу. Нам не потрібні революції, сутички, потрясіння".
Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.