Прем’єр-міністр України Микола Азаров прогнозує, що уряд здатний підняти економіку, і вже у 2012 році вона покаже зростання відносно докризових показників. За цей час, вважає прем’єр, дадуть результати зменшення ліцензованих видів діяльності, спрощення будівельної документації та право не платити податки від сум, які ідуть на модернізацію. Якщо ж тенденція зростання збережеться на 10 років – Микола Азаров не виключає, що Україна досягне економічного рівня провідних європейських держав.
"Вся економіка має складатися з передових технологій. Скажіть, чому не ми винайшли та виробляємо ай-фони та ай-пади? Хіба це складніше за космічні технології, за політ на Місяць? Набагато простіше!", - повідомляє Радіо свобода.
Зростання економіки, близьке до рівня, який заявляє уряд, прогнозує і виконавчий директор фонду Блейзера в Україні Олег Устенко.
Палиці в колесах зростання: експортна орієнтованість та неефективні дії уряду – експерти
Однак на його думку, позитивну динаміку можуть звести нанівець структурні проблеми, які залишаються в українській економіці:
"Є чітка кореляція між цінами на метал і зростанням економіки в Україні. Зазвичай, коли метал у світі дорожчає, в Україні зростає ВВП. Це і добре, і погано. Бо економіка залишається експортно орієнтованою, із нерозвиненим внутрішнім ринком. З іншого боку, уряд ініціює структурні реформи, які можуть стати серйозним драйвером для росту", – прогнозує Олег Устенко.
Натомість директор економічних програм центру Разумкова Василь Юрчишин вважає економічне покращення цього року незначним, а сьогоднішні дії уряду із подолання кризи – недостатніми.
"5% зростання ВВП за умови утричі більшого минулорічного падіння – означає, що ми досі в низині, і вихід з неї такими темпами триватиме декілька років, – вважає Василь Юрчишин. – Не можна говорити про відновлення будівельної галузі, суперечливі показники і в аграрному секторі: негативну роль зіграло обмеження експорту в час, коли ціни у світі були високими. Інфляція поглинає незначне номінальне зростання добробуту населення. Новий бюджет не став інструментарієм. Загалом, низький рівень відновлення економіки свідчить про розбалансовану політику".
Експерт наголошує, що зростання цього року найбільше зумовлене глибиною падіння під час кризи та об’єктивними тенденціями до самостійного відновлення економіки.