Азаров: Росія не вимагає від України політичних поступок

11:57, 28 червня 2011

Прем`єр-міністр України Микола Азаров планує в середині липня обговорити з главою уряду Росії Володимиром Путіним питання торговельно-економічної співпраці, зокрема в енергетичній сфері. Про це М.Азаров заявив у програмі Tkachenko.ua на каналі «1+1».

«У середині липня, швидше за все, відбудуться вже наші зустрічі з прем`єр-міністром Росії, на яких ми підіб’ємо підсумки обговорення всіх спірних питань робочих груп», - сказав М.Азаров.

При цьому він відзначив, що Росія не просить Україну замість зниження ціни на газ йти на будь-які політичні поступки. «Ні на які політичні поступки Росія не просить нас іти», - відзначив він.

Прем`єр наголосив, що членство в Митному союзі не може вважатися політичною поступкою України для зниження ціни на газ. «При чому тут Митний союз? Вони ж (Росія –ред.) не говорять Німеччині про це... При чому тут поступка, якщо для нас це буде вигідно. Нам треба полічити. Полічити, добре зважити, подумати, що для нашої країни - плюс чи мінус. Коли ми досягнемо консенсусу тут, усередині країни, тоді ми міркуватимемо. А зараз поки під гасла ніхто рішення не приймає», - сказав М.Азаров.

Він відзначив, що Київ добивається, аби ціна на газ для України була нижчою, ніж для Польщі, Словаччини і Німеччини.

Крім того, сказав М.Азаров, підставою для знижки в ціні на газ є те, що Україна - найбільший покупець цього товару у Росії.

Нагадаємо, Україна наполягає на перегляді умов постачання газу з метою зниження його вартості до справедливого рівня, й підвищення рівня транзитної ставки.
Росія вважає, що нинішні формули з утворення ціни газу й тарифної ставки універсальні і однакові для всіх споживачів газу і не погоджується на перегляд документів.
Крім того, Росія переконує Україну вступити в Митний союз РФ, Білорусі і Казахстану. При цьому Москва дає зрозуміти, що в разі створення Україною зони вільної торгівлі з ЄС Росія буде змушена вжити заходів із захисту свого ринку. Відповідну угоду з Євросоюзом Україна має намір підписати до кінця цього року.

Україна заявляє, що не ввійде в МС, але готова до співпраці з ним у форматі ”3+1”. Київ також прагне до створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.