Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання економічного прес-клубу повідомив про основні завдання уряду на наступний рік, серед яких вихід на значне скорочення дефіциту бюджету - на рівні 2,5%, скорочення боргових зобов’язань до 29,2% від ВВП, а також покращення зовнішньоторговельного балансу.
«Зараз стратегія уряду, і найголовніші антикризові заходи – знизити боргове навантаження і вийти на нормальний дефіцит бюджету», - підкреслив Микола Азаров. При цьому він наголосив на можливості виходу економіки у 2013-2014 роках на докризовий рівень. Глава уряду відзначив і необхідність скорочення імпорту природного газу, повідомили в Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
За словами прем’єр-міністра, важливо також вирівняти дисбаланс між імпортом та експортом. У цьому зв’язку уряд прийняв програму імпортозаміщення, «яка розписана фактично до кожної товарної позиції» та спрямована на скорочення протягом 5-10 років імпорту за рахунок розвитку вітчизняного виробництва, при застосуванні високих технологій, на які, переконаний Микола Азаров, і необхідно витрачати кошти.
Прем’єр-міністр також відзначив досягнення уряду щодо скорочення інфляції та вихід на дефляцію за рахунок зниження цін на продовольчу групу товарів.
«За багатьма показниками у нас має місце реальна дефляція», - зазначив він, повідомивши, що стабілізації цінової ситуації сприяє також будівництво овочесховищ, зерносховищ та оптових ринків, що дозволяє зберігати агропродукцію. До того ж, Україна має великі можливості надходжень від експорту зерна.
У свою чергу експерт прес-клубу, доктор економічних наук, головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Ірина Крючкова, коментуючи економічну ситуацію в країні у період кризи звернула увагу на дані Держкомстату щодо розподілу валового внутрішнього доходу між інституційними секторами економіки, за яким 6% отримали нефінансові корпорації, фінансові корпорації - 6,2%, державний сектор - 2%, народне господарство – 85,6%. «Тобто повністю були порушені макроструктурні пропорції. Головний інвестор отримав крихітки. Такого ще не було в історії України, щоб 2% залишилися у державі», - підкреслила вона. При цьому Ірина Крючкова наголосила на зміні системи розподілу фінансових ресурсів у 2011 році: «Держава почала збільшувати свій валовий внутрішній дохід. Оздоровлення державних фінансів спрацювало на дуже важливу макропропорцію. Тобто у держави вже є 18,4%, щоб виконувати свої функції».
Вона відзначила, що фінансові результати країни є позитивними за останні три квартали. Водночас Ірина Крючкова висловила сподівання, що розроблені урядом механізми розвитку економіки на наступний рік матимуть ще вагоміші позитивні результати.