Азербайджанська армія була приведена в повну бойову готовність і завдала удару по вірменських позиціях у Нагірному Карабасі. Про це йдеться у повідомленні міністерства оборони Азербайджану у п’ятницю, 7 липня.
«Внаслідок удару знищена значна сила противника, виведена з ладу частина ворожої військової техніки та деякі військові інфраструктурні об'єкти приведені у непридатний стан», – йдеться у повідомленні відомства, інформує Російська служба ВВС.
У Баку заявляють, що вірменська сторона готувала «чергову провокацію». За даними міноборони, збройні формування, які базуються на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, 130 разів за минулу добу порушили режим припинення вогню.
У міноборони невизнаної НКР підтвердили інформацію про збройне зіткнення вранці у п'ятницю. За даними відомства, троє військовослужбовців Армії оборони Карабаху поранені підчас обстрілів з боку збройних сил Азербайджану. У відомстві стверджують, що Баку порушує режим припинення вогню, використовуючи як стрілецьку зброю, так і гармати Д-30 і Д-44, міномети різного калібру і гранатомети.
Зазначимо, що конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
У відповідь 1 грудня 1989 року Верховна рада Вірменської РСР і Національна рада Нагірно-Карабаської автономної області ухвалили спільну постанову про включення Нагірного Карабаху до складу Вірменії.
Збройні сутички почалися в 1990 році, а наступного року за участю радянської армії була проведена операція «Кільце», наслідком якої стала повна депортація 24 вірменських сіл.
У травні 1994 року був підписаний режим припинення вогню між Вірменією і невизнаною Нагірно-Карабаською республікою з одного боку та Азербайджаном - з іншого.
Однак з тих пір в районі Карабаху постійно відбуваються збройні зіткнення. Зокрема, у квітні минулого року під час так званої «чотириденної війни» загинули більше двох сотень людей з обох сторін.