Азербайджан звинуватив Вірменію в обстрілі другого за розміром міста в країні

Внаслідок ракетного обстрілу Гянджу одна людина загинула, ще четверо дістали поранення

15:46, 4 жовтня 2020

Азербайджан заявив, що з території Вірменії обстріляли друге за розміром місто в країні – Гянджу, а також повідомив про жертви серед цивільного населення. Вірменія цю інформацію заперечила.

Міноборони Азербайджану повідомило, що вірменські військові обстріляли Гянджу у неділю, 4 жовтня. МЗС країни повідомило, що внаслідок ракетного обстрілу загинула одна людина, ще четверо дістали поранення.

У свою чергу, міністр оборони Азербайджану Закір Гасанов заявив, що «відкриття вогню з території Вірменії по території Азербайджану має явно провокаційний характер і розширює зону бойових дій».

Вірменія звинувачення Азербайджану заперечила. Вони заявили, що вогонь по Гянджу здійснювався не з їхньої території. Утім, керівництво самопроголошеного Нагірного Карабаху заявило про обстріл азербайджанського війського аеропорту, розташованому у місті.

Зауважимо, що Гянджу – друге за величиною місто в Азербайджані, розташоване поблизу кордону із Вірменією. У місті проживають близько 330 тис. осіб.

Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном

Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.

Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.

Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.

карта конфлікту в Нагірному Карабаху

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.

Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін. У Вірменії, деяких регіонах Азербайджану та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан. ЄС, Україна, НАТО та Росія закликають припинити військові дії.