Фракція БЮТ у Закарпатській обласній раді звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою відреагувати на заяви про втручання у роботу обласної територіальної виборчої комісії. Про це УНІАН повідомив голова фракції БЮТ у Закарпатській облраді Андрій Сербайло.
Він, зокрема, прокоментував останні події навколо рішення Закарпатської територіальної виборчої комісії від 17 червня щодо визнання обраними депутатів Закарпатської облради .
Як наголосив А.Сербайло, після ухвалення такого рішення, що, за його словами, відбулося на засіданні ТВК, відповідно до чинного законодавства, на членів комісії почав здійснюватися тиск.
"Після розгляду цього питання порядку денного ні в кого із членів ТВК ніяких зауважень не було. Знаючи ситуацію в регіоні, передбачаючи, що можуть виникнути проблеми, ми попросили членів комісії, які проголосували "за", поставити на рішення свої підписи, що вони і зробили", - повідомив депутат облради.
Натомість, зауважив А.Сербайло, секретар ТВК не змогла наступного дня поставити на цей документ печатки, адже до неї вночі приїхав голова комісії і забрав ключі від сейфу. "Коли я зранку прийшов до голови ТВК і попросив поставити печатку на рішення, він у категоричній формі відмовився це зробити, мотивуючи, що до нього надходять заяви від членів комісії про відкликання підписів", - сказав А.Сербайло.
Він зазначив, що упродовж останніх днів на членів ТВК з боку представників влади та деяких політичних сил здійснюється тиск. "Через родичів, знайомих виходили і рекомендували написати заяву певного змісту (щодо відкликання підпису про підтримку рішення ТВК - УНІАН)", - сказав А.Сербайло, зазначивши, що має у розпорядженні зразок такої заяви.
Він наголосив, що фракція БЮТ у Закарпатській облраді вимагає, щоб це питання взяла на контроль Генеральна прокуратура, з’ясувала, хто здійснює тиск на членів ТВК, і дала цим діям правову оцінку.
"Ця ситуація є грубим порушенням виборчого процесу, втручанням у роботу територіальної виборчої комісії, що повинно мати наслідки серйозної відповідальності аж до кримінальної", - заявив А.Сербайло.
Звернення до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ з проханням забезпечити дію законів України на території Закарпатської області скерував і заступник голови Верховної Ради Микола Томенко. "Неформальною причиною безпрецедентного тиску на діяльність ТВК називають прагнення колишнього глави Секретаріату Президента Віктора Балоги взяти під повний контроль владу в Закарпатті та, зокрема, обрати новим головою Закарпатської обласної ради свого брата Івана Балогу", - зауважив заступник голови ВР.
М.Томенко скерував звернення до правоохоронних органів з проханням розібратися в ситуації, що склалася, та забезпечити дію законів України на території Закарпатської області. "Я сподіваюся, що правоохоронні органи здатні не допустити беззаконня на Закарпатті та забезпечити виконання норм діючого законодавства на всій території країни", - сказав М.Томенко.
Закарпатська обласна ТВК заявила про тиск на неї через визнання обраними 14 нових депутатів Закарпатської облради від БЮТ замість відкликаних з’їздом. Проте, стверджують у ТВК, вже надвечір 17 червня, коли було ухвалено рішення, почався тиск на членів комісії з вимогами відкликати свої голоси і з метою відновлення виключених депутатів у складі ради.