Балога відкидає звинувачення щодо розвалу коаліції і киває на "біло-сердечних"

12:30, 24 червня 2008

Секретаріат Президента України не веде жодних переговорів щодо умов і способів відновлення результативної роботи депутатської більшості у Верховній Раді. Про це заявив сьогодні Глава Секретаріату Віктор Балога. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.

За його словами, справа збереження парламентської більшості, яку утворили фракції БЮТ і блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", лежить у площині виключної компетенції голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та лідерів коаліційних фракцій. "Саме такої точки зору на перебіг подій у Верховній Раді дотримується Президент Віктор Ющенко. Він рекомендує, щоб всі топ-менеджери більшості разом, не гаючи часу, сіли за стіл переговорів, склали перелік проблемних аспектів у діяльності коаліції, відкинули весь деструктив і визначили черговість кроків із подолання розбіжностей, які на сьогодні існують в коаліції".

В.Балога наголосив, що президентський Секретаріат ніяк не може бути суб'єктом переговорів чи консультацій щодо майбутнього парламентської більшості, оскільки це суто внутрішня справа Верховної Ради. Він також відкинув усі закиди у можливій причетності Банкової до появи кризових явищ усередині коаліції демократичних сил.

"Тертя і внутрішнє напруження проявлялися ще на етапі її формування та голосування за кандидатуру прем'єр-міністра. З великим скрипом і обміном взаємними звинуваченнями виконується коаліційна угода: повністю прийнято лише 3 з 12 невідкладних законопроектів, 5 схвалено частково, перспективи їх остаточного прийняття і ухвалення решти - вельми туманні. БЮТ у реалізації своїх внутрішніх прагнень майже не зважав на такого ж повноправного учасника більшості, яким є "НУ-НС". До переліку внутрішніх проблем у коаліції варто ще додати неодноразове блокування депутатами від БЮТ роботи Ради з незрозумілих причин та виснажливі перипетії навколо неконституційних спроб призначити ставленика "біло-сердечних" на посаду Голови Фонду держмайна. Навіть цього побіжного огляду достатньо, щоб зрозуміти давню природу нестиковок між коаліційними фракціями".

Керівник Секретаріату переконаний, що швидке відновлення спроможності коаліції ухвалювати рішення як запоруки активної, ефективної законотворчості усієї Верховної Ради є нагальною вимогою суспільства. За словами В.Балоги, Президент наполягає на тому, щоб діалог між спікером парламенту, прем'єром і лідерами фракцій БЮТ і "НУ-НС" закінчився досягненням компромісу, який запустить двигун повноцінної роботи Ради. "Глава держави підтримає цей тріумвірат у всіх продуктивних кроках. Однак не варто думати, що на Президента вдасться покласти відповідальність за врегулювання внутрішніх проблем парламенту. Будівничі коаліції самі мають підправити її дещо похилений каркас",- вказав В.Балога.